Bentley Bentayga Hybrid - Luksus na prąd [ZDJĘCIA]

Jak zwykle ktoś zbyt wcześnie nacisnął przycisk opublikuj - w sieci pojawiły się zdjęcia i informacje na temat hybrydowej wersji Bentleya Bentaygi. Czego można spodziewać się po "ekologicznym" brytyjskim SUV-ie?

Bentley Bentayga Hybrid z pewnością trafi w gust osób, które cenią sobie ekologię. Oczywiście w przypadku Bentleya ciężko jest mówić o "prawdziwej" ekologii, ale napęd typu plug-in hybrid ma zapewnić niższe zużycie paliwa i możliwość jazdy na samym prądzie. Pod maską znalazła się jednostka V6 - jest to silnik 3.0 TFSI znany z Audi. Jednocześnie jest to najmniejsza konstrukcja, jaką można znaleźć od lat pod maską Bentleya. "Spalinowca" połączono z silnikiem elektrycznym oraz bateriami. Łączna moc oferowana przez ten zestaw to przyzwoite 450 koni mechanicznych.

Bentley zapewnia, że Bentayga Hybrid przejedzie do 50 kilometrów na samym prądzie. Ładowanie "z gniazdka" ma zająć 7,5 godziny, zaś korzystając ze specjalnej mocnej stacji można skrócić ten czas do 2,5 godziny. Bentayga Hybrid będzie też "najbardziej zielonym" autem w gamie tego producenta - wedle nowych europejskich norm emisja CO2 wynosi 75g/km.

Wizualnie wersję Hybrid można rozpoznać po miedzianych kapslach kół oraz dwóch klapkach - jedna z nich kryje wlew paliwa, druga gniazdo do ładowania.