Bentley Continental GT ma 20 lat. Powstała więc limitowana edycja nowego

Bentley Continental GT ma już 20 lat. Ależ ten czas leci. Z tej okazji firma wypuściła ściśle limitowany model "wspominkowy". Ściśle, bo jest tylko jeden.

Podczas "The Quail" jednej z imprez w Monterey, Brytyjczycy pokazali swój pomysł na świętowanie już dwudziestych urodzin swojego najważniejszego modelu. Od początku lat 2000, to Bentley Continental GT był koniem pociągowym całej marki, pierwszym modelem zbudowanym pod rządami VW, a w pewnym momencie autem równie kochanym, co znienawidzonym. To ostatnie głównie przez popularność, jaką cieszył się wśród osób "bogatych, ale niekoniecznie z klasą".

Najnowszy Continental GT Speed jest inspirowany pierwszym GT, które wyjechało z linii produkcyjnej.

Bentley Continental GT - zieleń, brąz i drewno orzechowe

Samochód w specyfikacji Speed ma identyczną kompletację, w bardzo klasycznych kolorach. Lakier ma nazwę Cypress Green, a tapicerka to klasyczny Saddle Brown. Do tego wykończenia z polerowanego, naturalnego drewna orzechowego (Burr Walnut). We wnętrzu dołożono kilka zielonych dodatków w kolorze Special Green, między innymi jako kontrastowe przeszycia na brązowej tapicerce.

Bentley Continental GT

Oprócz tego pojawiły się okolicznościowe plakietki z napisem "20 years of the Continental GT by Bentley Mulliner". Bo to właśnie Mulliner jest odpowiedzialny za rocznicowy samochód.

Dodatkowo w samochodzie znajdziemy kilka detali wyróżniających ten egzemplarz. Na pokrywie uchwytów na kubki znalazł się wytrawiony w drewnie wzór felgi oryginalnego Continentala GT oraz z napisem "One of One by Bentley Mulliner". Na desce rozdzielczej z kolei znajdziemy sylwetki pierwszego i obecnego modelu z podkreślonym "wiekiem" samochodu.

Bentley Continental GT w odmianie rocznicowej różni się za to nieco specyfikacją z zewnątrz. Felgi są grafitowe z samopoziomującym dekielkiem, który utrzymuje literkę "B" w stałym położeniu. Atrapa zamiast chromowanej, też jest czarna.

Bentley planuje przez cały rok świętować urodziny swojego coupe. Na początku roku pojawiła się też specjalna wersja, która upamiętniała pierwszego Continentala - tego z 1953. Na targach w Szanghaju również pojawiła się specjalna odmiana modelu GT S.

Ciekawe, co dalej.

Bentley Continental GT

Na rynku w tym momencie jest trzecia generacja modelu. Pierwszy model zadebiutował w 2003 roku, wprowadzając do Bentleya sześciolitrową jednostkę W12. W drugiej generacji, w 2011 roku, pojawiła się odmiana V8. Trzecia seria, dostępna na rynku od 5 lat, ma oba te silniki w ofercie, ale mówi się o wprowadzeniu hybrydy plug-in.