BMW E9 CSL powróci jako limitowane wydanie M4 CSL. 50 sztuk za grube miliony

Genialne BMW 3.0 CSL Hommage może stać się rzeczywistością. Niemcy chcą hucznie obchodzić 50-lecie BMW M i szykują dla nas coś specjalnego. Z Monachium dopływa do nas coraz więcej intrygujących informacji.

Dział BMW M ma w tym roku powody do świętowania. 50 urodziny to nie przelewki, a dziesiątki genialnych modeli to dowód na to, że Niemcy znają się na swojej robocie. Jest to też doskonały moment na coś naprawdę specjalnego. Pamiętacie koncepcyjne BMW E9 CSL Hommage?

Wszystko wskazuje na to, że ten samochód może wreszcie stać się rzeczywistością. Niemcy mają bowiem idealną bazę, a cała reszta uzależniona jest od klientów.

BMW E9 CSL Hommage ma bazować na nadchodzącym M4 CSL

A ten samochód poznamy już za dwa tygodnie, gdyż jego premiera zaplanowana jest podczas konkursu elegancji w Villi d'Este. To będzie prawdziwie bezkompromisowy sportowiec o genach żywcem wyjętych z motorsportu. Podkręcona 3-litrowa rzędowa szóstka wyciśnie nawet 550 KM, a napęd na tylną oś zapewni najlepsze doświadczenia z jazdy.

Jest to więc idealna baza dla wspomnianego nowego limitowanego auta. Według znanego dziennikarza Georga Kachera BMW mocno rozważa stworzenie limitowanej serii 50 aut bazujących na M4 CSL, a wizualnie nawiązujących do BMW E9 CSL.

BMW E9 CSL 2022

Każdy egzemplarz miałby zyskać ręcznie wykonane poszycie z włókna węglowego. Stylistyka ma być rozwinięciem koncepcji studyjnego E9 CSL Hommage sprzed 7 lat. Tamten samochód zrobił niesamowite wrażenie na wielu osobach, tak więc Niemcy doskonale wiedzą, że o zainteresowanie nie musieliby się martwić.

Poza tym BMW nigdy nie dało nam tak unikalnego krótkoseryjnego auta. Jest to więc doskonały moment na to, aby stworzyć coś dla wiernych fanów marki ii dla kolekcjonerów.

Wstępnie mówi się tutaj o cenie wynoszącej 600 000 euro za egzemplarz. Myślę, że taka kwota nie odstraszy raczej nikogo, kto będzie chciał mieć w swoim garażu kawał unikalnej bawarskiej motoryzacji.

BMW E9 CSL 2022

Kiedy dostaniemy więcej informacji na ten temat?

Concorso d'Eleganza Villa d'Este to idealne miejsce, aby ogłosić produkcję takiego auta. Tym samym zaznaczcie w kalendarzu datę 22 maja - wtedy właśnie odbywa się to unikalne wydarzenie. Jeśli BMW faktycznie dało zielone światło temu projektowi, to jedno jest pewne - większość aut jest już zaklepana przez odpowiednich ludzi.