BMW iX3 odkrywa karty. Bateria o pojemności 74 kWh, 286 KM

Nowe BMW iX3 szykuje się do rynkowego debiutu. Ponownie dzięki Chińczykom poznaliśmy specyfikację tego elektrycznego SUV-a.

BMW iX3 to ciekawy projekt, bowiem za produkcję odpowiedzialni będą tutaj Chińczycy. Nic więc dziwnego, że właśnie tam wypłynęła specyfikacja tego auta, która ujawnia garść szczegółów na temat elektrycznego SUV-a. Co warto wiedzieć o tym modelu?

BMW iX3 - bateria 74 kWh, 286 KM, 450 kilometrów zasięgu

Specyfikacja iX3 nie będzie zaskakująca, aczkolwiek zapowiada się bardzo dobrze. Niemiecki SUV wykorzysta baterię o pojemności 74 kWh, która ma zapewnić do 450 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu. Moc? 286 KM i 400 Nm, czyli optymalnie, ale też bez zabawy w bicie rekordów. Co ciekawe napęd ma być tutaj przenoszony wyłącznie na tylną oś. Wszystko wskazuje na to, że wariant z napędem na cztery koła nie będzie oferowany.

BMW iX3

Masa? 2205 kilogramów, co jest niezłą, choć nie rzucającą na kolana wartością. O osiągach nic nie wspomniano, poza prędkością maksymalną, która ma wynosić 180 km/h.

BMW iX3 - "elektryczna" stylistyka

Elektryczne BMW iX3 będzie również wyróżniało się nieco zmienionymi detalami nadwozia. Z zewnątrz model ten rozpoznamy po pełnym i inaczej ukształtowanym grillu. W zależności od wariantu będzie on czarny, srebrny lub niebieski. Niebieskie wstawki znajdziemy też w progach i zderzakach, choć one także mogą być elementem opcjonalnego pakietu.

W gamie kół na pewno nie zabraknie aerodynamicznych felg, które prezentowane są na pierwszy zdjęciach, które wyciekły do sieci. Auto sfotografowane w Chinach także ma nowe koła, również szczelnie osłaniające wnętrzności.

BMW iX3

Model ten na rynek wjedzie jeszcze w tym roku - najprawdopodobniej w czwartym kwartale. Konkurencja? Tesla Model Y i Mercedes EQC oraz, po części, nadchodzące Audi Q4.