BMW M2 CSL? Jeszcze nie, ale tunerzy idą w tym kierunku

Nowe BMW M2 budzi wiele emocji i kontrowersji, ale paradoksalnie nie potrzeba wiele, aby stało się naprawdę atrakcyjnie wizualne. Niemiecki tuner Alpha-N stworzył dwa pakiety dla tego auta, nawiązujące charakterem do modelu 3.0 CSL. To był strzał w dziesiątkę.

Patrząc na te zdjęcia aż chce się zapytać o datę premiery BMW M2 CSL. Niestety, taka wersja raczej nie jest w planach marki, choć na model Competition lub CS z pewnością możemy liczyć. Niemniej nie zmienia to faktu, że korzystają z rozwiązań zewnętrznych firm można całkowicie odmienić wizerunek tego auta.

Nowe M2 podrasowane przez niemiecką firmę Alpha-N robi świetne wrażenie i aż prosi się o seryjny pakiet w tym stylu. Zgadzacie się ze mną?

BMW M2 od Alpha-N Performance ma w sobie dużo charakteru. Tutaj przesadzono w odpowiedni sposób

Wielkie skrzydło, wloty powietrza, poszerzenia nadwozia? Takie dodatki z reguły kojarzymy z pakietami firm pokroju Mansory, które nie zawsze są w dobrym guście. Ewentualnie możemy mówić o szalonych projektach małych manufaktur, ale tutaj charakterystyczny styl ma grać pierwsze skrzypce.

BMW M2 CSL 2023

Alpha-N Performance poszło w innym kierunku. Przy tworzeniu pakietu dla nowego BMW M2 2023 skupiono się na dziedzictwie z motorsportu i na historii marki. Nawiązania do kultowego modelu E9 CSL są tutaj widoczne gołym okiem i robią doskonałe wrażenie.

BMW M2 CSL 2023

Bardzo udany jest pas przedni, z lekko zmodyfikowanymi nerkami, nowym zderzakiem i z maską z wlotem powietrza. Poszerzenia nadkoli dodają masywności sylwetce auta, a całość może wieńczyć (ale nie musi) duży spoiler. Jeśli go nie chcecie, to do wyboru jest też całkiem zgrabny ducktail. Tylny zderzak zyskał też większy dyfuzor, wykonany w pełni z włókna węglowego.

Warto zaznaczyć, że te wszystkie wyloty powietrza faktycznie odprowadzają ciepło i wspomagają ten samochód. Alpha-N Performance dorzuciło też regulowane zawieszenie gwintowane Ohlinsa i 20-calowe felgi na przednią oś oraz 21-calowe na tylną.

BMW M2 CSL 2023

Dorzućcie do tego trochę więcej mocy i bardzo proszę - idealne BMW jest gotowe

Jak się okazuje nowe M2 jest idealną bazą do dalszej zabawy z modyfikacjami. Alpha-N Performance wycisnęło z sylwetki tego samochodu naprawdę dużo. Ja bez chwili zawahania wybrałbym ten najbardziej rozbudowany pakiet. Myślę, że większość z Was też poszłaby w tym kierunku.