Będzie kontrowersyjnie! BMW M3 G80 zyskało potężne nerki

Tak, to prawda - BMW M3 G80 dostało potężne nerki, zapowiedziane przez studyjną Serię 4. W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie frontu tego auta.

Pokazane we Frankfurcie studyjne BMW Serii 4 zaskoczyło wszystkich piękną linią potencjalnie największymi i najdziwniejszymi "nerkami" w historii. Co więcej, styliści tej marki zapowiedzieli, że to nie jest ich ostatnie słowo w tym temacie. I nie kłamali - BMW M3 G80 otrzyma właśnie taki grill.

Okej, wiedzieliśmy o tym od dawna

Już pierwsze zapowiedzi i "przecieki" z BMW wskazywały na to, że BMW M3 G80 otrzyma tak charakterystyczny front. Niemcy uznali, że stylistyka marki musi ewoluować i zmieniać się wraz z rynkowymi trendami. Tym razem postawiono jednak na kontrowersyjną koncepcję. Duże nerki przecięte będą pasem na tablicę rejestracyjną, co być może trochę je ukryje. Trzeba jednak przyznać, że odważna decyzja BMW może nie zostać przyjęta zbyt ciepło przez wiele osób. Z drugiej strony może też dojść do skrajnie odwrotnej sytuacji - być może klienci docenią ten zabieg.

Tak czy siak spodziewać się trzeba rewolucji i podobnej linii w nadchodzącym BMW Serii 4. Na ten model jednak jeszcze poczekamy - nowe M3 ma pierwszeństwo w tej kwestii. Samochód ten oferowany będzie w dwóch wariantach - 480-konnej wersji bazowej oraz w wariancie Competition z 510-konnym silnikiem. Napęd ma być przekazywany na cztery koła, choć pojawi się tutaj opcja odcięcia przedniej osi, niczym w BMW M5. Co więcej, nowe M3 G80 ma też otrzymać wariant Pure - tylkonapędowy i z manualną skrzynią biegów.

W każdym wariancie sercem tego auta będzie znana z BMW X3 M / X4 M jednostka 3.0 R6 z podwójnym doładowaniem. Poza tym dostaniemy solidny bodykit, zaawansowane zawieszenie oraz szereg innych zmian. Krótko mówiąc - nudno nie będzie.