BMW M340i Touring First Edition kusi niebieskim wnętrzem i laserami

A jednak są jeszcze producenci, którzy wybierają odważne kolorystycznie obszycia kokpitów. BMW M340i Touring w wersji First Edition wyróżnia się w tej kategorii.

340 egzemplarzy dla 340 wymagających klientów. BMW M340i Touring First Edition to nie tylko garść dodatków z zakresu wyposażenia, ale przede wszystkich unikalna konfiguracja, którą tworzy BMW Individual. Zapowiadany od dawna model wreszcie oficjalnie ujrzał światło dzienne - dzięki sesji zdjęciowej w Hiszpanii. I jest tutaj na co popatrzeć.

BMW M340i Touring First Edition wyróżnia się lakierem

To odcień Frozen Dark Grey, które dobrze komponuje się z tym autem. Dopełniają go błyszczące czarne obramowania szyb oraz charakterystyczny grill, który wykończono tym samym odcieniem. Za szaro-srebrnymi felgami kryją się natomiast czerwone zaciski.

We wnętrzu dzieją się cuda

Tutaj wodze fantazji ludzi z BMW Individual zostały popuszczone. BMW M340i Touring First Edition dostało kombinację niebieskiej skóry w kolorze Fjord Blue, z szarościa Kyalami i pomarańczowymi przeszyciami. Kombinacja ta nie tylko wygląda imponująco, ale też przypomina, że marki premium mają w swoim zanadrzu ciekawe odcienie tapicerek. To tak w nawiązaniu do felietonu, w którym narzekałem na "śmierć" kolorów w samochodach.

Oczywiście samochód ten wyposażony jest pod korek. A to oznacza obecność laserowych świateł, aktywnego zawieszenia M, sportowego dyferencjału M, lepszych hamulców i świetnego nagłośnienia Harman/Kardon. Niestety, w Serii 3 cudowny Bowers&Wilkins nie jest dostępny.

Na rynek trafi tylko 340 takich samochodów

W każdym aucie znajdzie się oznaczenie "1/340". Niestety BMW nie chce dokładnie numerować swoich aut. Pod maską BMW M340i Touring kryje się 3-litrowa rzędowa szóstka. Kierowca pod swoją prawą nogą ma do dyspozycji aż 374 KM i 500 Nm, co przekłada się na rewelacyjne osiągi.