BMW M8 Competition od Manhart jest BARDZO bardzo szybkie

Ile można wycisnąć z BMW M8 Competition? Manhart twierdzi, że 823 KM to zadowalający wynik, który zapewnia rewealcyjne osiągi.

Manhart ostatnimi czasy co chwilę zaskakuje nas nowymi projektami. Tym razem padło na BMW M8 Competition, które dostało solidny zastrzyk mocy. Teraz nie tylko jest równie szybkie co nowe Porsche 911 Turbo S, ale także prezentuje się znacznie bardziej bojowo!

BMW M8 Competition od Manhart - 823 KM i 1050 Nm momentu obrotowego

Takie wartości robią ogromne wrażenie. Doładowane V8 z rodziny S63 zyskało nowe sprężarki i szereg innych modyfikacji. Jednocześnie na życzenie klienta usunięty może zostać filtr GPF, a dopasowany downpipe i specjalne tłumiki mogą wycisnąć z V8-ki piekielne brzmienie.

BMW M8 Competition

Osiągi? Trzymajcie się mocno - sprint do setki zajmuje tylko 2,6 sekundy. Od 100 do 200 km/h rozpędzimy się w 5,7 sekundy. Prędkość maksymalna grubo przekracza 300 km/h - według pierwszych testów granica 340 km/h wcale nie jest odległa.

Dla porównania - niemal identyczne osiągi zapewnia nowe Porsche 911 Turbo S. Takie BMW może więc z nim rywalizować bez chwili zająknięcia.

BMW M8 Competition MH8 800 - podrasowane wizualnie

Model ten dostał nowe, 21-calowe felgi, które szczelnie wypełniają nadkola. Dodano także bojowo wyglądający pakiet stylistyczny, z poszerzeniami nadwozia i agresywniej stylizowanymi zderzakami. Samochód także obniżono - o 30 mm względem standardowego M8 Competition.

Nie zabrakło także wyróżniającego Manhart malowania. Mieszanka czarnego i złotego lakieru idealnie pasuje do tego samochodu i tworzy fantastyczny klimat.

We wnętrzu można dorzucić natomiast dużo włókna węglowego - zarówno na deskę rozdzielczą i tunel środkowy, jak i na kierownicę. W przypadku tego samochodu pasuje to idealnie do jego charakteru.

A teraz zobaczcie ten samochód w akcji.

Smacznego!