Bez lupy się nie obejdzie. BMW Serii 2 i M2 przeszło lifting. Gdzie te zmiany?

Odświeżone BMW Serii 2, w tym model M2, wizualnie niemal niczym nie różnią się od dotychczasowej wersji. Zmian tutaj jednak nie brakuje. Co nowego pojawiło się w tym modelu?

  • BMW Serii 2 i BMW M2 przechodzą lifting
  • Zmiany wizualne są znikome
  • Niemcy skupili się na oprogramowaniu i mocy

Gdzie te zmiany? W przypadku tego samochodu trzeba wytężyć wzrok i faktycznie dokładnie przyjrzeć się nowościom, gdyż na pierwszy rzut oka ich nie zauważycie. Stylistyka nadwozia pozostała nietknięta. BMW Serii 2 i BMW M2 2025 wyglądają dokładnie tak samo. Gdzie więc są te nowości?

W przypadku BMW Serii 2 są to głównie... kolory

Na dobrą sprawę nowe odcienie lakieru, a także zmienione wzory felg aluminiowych, to wszystkie nowości, które tutaj znajdziemy. Odcienie Frozen Pure Grey Metallic i Frozen Portimao Blue debiutują w ofercie "dwójki". Po raz pierwszy dostaniemy tutaj także kolory Fire Red i Skyscraper Grey. Wyłącznie dla BMW M240i xDrive Coupé dostępny jest lakier w kolorze Zandvoort Blue niemetalizowany, znany z M2.

We wnętrzu zmiany są bardzo dyskretne. To przede wszystkim nowa kierownica, którą znamy już z BMW Serii 3 i 4. Do tego Niemcy wprowadzili tutaj system BMW Operation System 8.5, który ma nieco uproszczoną obsługę za sprawą widgetów i skrótów.

W kabinie pojawiły się też nowe listwy ozdobne, zmienione kolory tapicerek, a także rozszerzone oświetlenie ambiente.

Standardowa Seria 2 oferuje szeroki wybór silników

Ofertę otwiera wersja 218i, która generuje 156 KM z dwulitrowej jednostki benzynowej. Półkę wyżej stoi 184-konny wariant 220i, a nad nim jest jeszcze model 230i o mocy 245 KM. Gamę zamyka model M240i xDrive, oferujący 374 KM.

Dla fanów "klekotu" jest jeden diesel - 220d o mocy 190 KM.

BMW Serii 2 2025 lifting

A co nowego znajdziemy w BMW M2 2025? Tutaj zmiany są także pod maską

I to takie, które ucieszą wiele osób. Trzylitrowa jednostka S58 zyskała 20 KM i oferuje teraz 480 KM i 550 Nm. To wszystko trafia na tył za pośrednictwem 6-biegowej manualnej skrzyni biegów, lub 8-biegowego automatu - do wyboru.

BMW M2 2025 lifting

Zmiany wizualne w M2 są takie same, jak w standardowym modelu. Oznacza to nowe lakiery Sao Paulo Yellow, Fire Red, Portimao Blue i Skyscraper Grey w standardowej ofercie. Gama lakierów BMW Individual dla nowego BMW M2 obejmuje teraz również następujące lakiery: Java Green, Voodoo Blue, Grigio Telesto i Twilight Purple.

W środku znajdziemy zaś nowe listwy ozdobne i zmienioną kierownicę.