BMW Serii 5 Touring - Estetyczna użyteczność

Mała niespodzianka od BMW - w nocy zaprezentowano serię 5 w wersji Touring. Co o niej wiemy?

Stylistyka "piątki" w wersji Touring nie jest żadnym zaskoczeniem - zdecydowano się na klasyczne uzupełnienie tylnej części nadwozia schludną "nadbudówką", która idealnie komponuje się z linią nadwozia. Zachowanie stosunkowo wysoko poprowadzonej linii dachu pozwoliło na wygospodarowanie sporego bagażnika - kufer wersji Touring mieści od 570 do 1700 litrów. Dodatkowo ustawne kształty pozwalają na łatwe ułożenie przewożonych przedmiotów. Kanapa dzielona w proporcjach 40-20-40 ułatwia transport większych rzeczy. W standardzie dostępna jest także oddzielnie otwierana szyba w klapie bagażnika.

2017 BMW Serii 5 Touring

BMW doposażyło także Touringa w samopoziomujące zawieszenie tylnej osi (dostępne standardowo), dzięki czemu samochód ma cechować się możliwie najlepszymi właściwościami jezdnymi niezależnie od obciążenia. Na pokładzie nie zabraknie bardzo bogatego wyposażenia - znajdziemy tutaj szereg asystentów wspierających kierowcę, sterowanie za pomocą gestów czy nowy system HUD ze znacznie powiększonym zakresem wyświetlanych informacji.

2017 BMW Serii 5 Touring

Początkowo wersja Touring dostępna będzie z czterema silnikami, podobnie jak zaprezentowany nieco wcześniej sedan - benzynowymi jednostkami 530i oraz 540i xDrive (odpowiednio 252 i 340 KM) oraz wysokoprężnymi 520d (generującym 190 KM) i 530d (generującym 265 KM, w obu przypadkach tych xDrive w opcji).

Wszystkie informacje o BMW Serii 5 generacji G30 znajdziesz pod tym linkiem.

2017 BMW Serii 5 Touring

Sprzedaż BMW Serii 5 w wersji Touring rozpocznie się w czerwcu bieżącego roku, zaś pierwsze auta trafią do klientów pod koniec trzeciego kwartału 2017.

O nowym BMW Serii 5 Touring możesz także podyskutować na naszym forum dyskusyjnym. Zapraszamy!