Tak wygląda nowe BMW X3 G45 2025. To będzie duża rewolucja!

Niespodzianka! W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie nowego BMW X3 2025 G45, czyli kolejnego wcielenia tego popularnego SUV-a. Co o nim wiemy?

  • BMW X3 G45 2025 zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu
  • Stylistyka będzie mocno zmodyfikowana względem poprzednika
  • Pod maską pojawią się silniki benzynowe i wysokoprężne
  • W ofercie nie zabraknie także hybryd plug-in

Dla kogoś w Monachium nie będzie to udany piątek. Na jednej ze stron internetowych marki pojawiło się pierwsze zdjęcie nowego BMW X3 G45 2025, czyli czwartej generacji tego modelu. Zdradza ono kierunek designu, który Niemcy zamierzają eksplorować. Jest to dość duża zmiana, która może podzielić fanów marki. Czego więc możemy się spodziewać?

BMW X3 G45 2025 zbliża się wizualnie do Serii 5 i do modelu iX

Pas przedni w tym samochodzie wygląda jak idealne połączenie wyżej wymienionych aut. Z jednej strony mamy masywną bryłę, z ostro ściętymi i płaskimi powierzchniami z boku. Z drugiej zaś dostajemy względnie nieduże nerki i zgrabne światła. Ciekawostką jest nowy grill, który łączy pionowe i przechylone poprzeczki. Ten element zadebiutował już w odświeżonej Serii 1 i ewidentnie będzie motywem przewodnim w nowych modelach marki.

Tajemnicą pozostaje póki co tył i wnętrze. Tutaj jednak też wiemy czego mniej więcej się spodziewać. Przede wszystkim tylna część nowego X3 zyska rejestrację na zderzaku, co sprawi, że będzie to optycznie masywniejsze auto. W kabinie z kolei oczekujcie zakrzywionych wyświetlaczy, minimalistycznej konsoli środkowej i prostych linii.

BMW X3 G45 2025

Nowa generacja X3 zyska szeroką paletę jednostek napędowych

Według naszych informacji początkowo w ofercie pojawią się trzy silniki benzynowe, dwa diesle i jedna hybryda plug-in.

Gama tych pierwszych będzie dość szeroka. Ofertę otworzy BMW X3 20 i 20 xDrive. Mowa tutaj o dwulitrowej benzynie z układem miękkiej hybrydy, generującej około 208 KM. Półkę wyżej znajdziemy popularny wariant X3 30 xDrive. Ofertę zamknie wersja M50, z 3-litrową rzędową szóstką i z miękką hybrydą. Zwróćcie uwagę na to, że tutaj wzorem "nowej jedynki" od razu znikają litery i z oznaczeń silników.

Diesle reprezentować będzie X3 20d xDrive i X3 40d xDrive. To oznacza, że dostaniemy 197-konnego diesla 2.0 i 3-litrową rzędową szóstkę.

Póki co mowa tylko o jednej hybrydzie plug-in - X3 30e xDrive. Oficjalną specyfikację poznamy przy premierze, ale możemy spodziewać się 299 KM i baterii oferującej około 23 kWh pojemności.

Premiera to kwestia dni

Według dokumentów, które kilka miesięcy temu "wyciekły" z BMW, oficjalną premierę X3 G45 zaplanowano na czerwiec. Tym samym w najbliższych dniach powinniśmy poznać tego SUV-a. Jego produkcja ruszy w sierpniu, a pierwsze dostawy pojawią się w salonach w październiku.