BMW XM 2023 ma nowe ciekawe lakiery. Wygląda w nich zaskakująco dobrze

Na nudę w przypadku tego samochodu nie można narzekać. BMW XM 2023 to flagowy SUV marki z Monachium. W takim aucie zwyczajne lakiery nie są najlepszym pomysłem. Niemcy na szczęście mają rozwiązanie tego problemu.

Pieniądze szczęścia nie dają, ale można za nie kupować ciekawe auta w niebanalnych konfiguracjach. A to jednak uśmiech na twarzy potrafi wywołać - zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z fascynującą maszyną. A takim samochodem bez wątpienia jest BMW XM 2023.

Flagowy SUV marki z Monachium wciąż budzi wiele kontrowersji, ale powoli staje się po prostu kolejnym intrygującym elementem oferty BMW. Niemcy liczą też na to, że XM nie będzie kupowany w klasycznych konfiguracjach.

Specjalnie na potrzeby tego auta opracowano cztery nowe kolory, które trafią do gamy BMW Individual. W każdym z nich BMW XM 2023 wygląda zaskakująco dobrze - można nawet powiedzieć, że lepiej niż na pierwszych zdjęciach prasowych!

BMW XM w kolorze Urban Green może budzić "militarne" skojarzenia

Nie jest to jednak przypadek, gdyż ten odcień ma w sobie coś z koloru, który znamy z pojazdów wojskowych. Tu oczywiście zadbano o ciekawy odcień i o piękny połysk, nawet pomimo braku metalicznych drobinek.

BMW XM Urban Green

Nikt nie powiedział jednak, że klasyczny "solid" nie może prezentować się zacnie. Tutaj dodatkiem jest czarny pas na drzwiach, który podkreśla linię boczną.

Anglesey Green Metallic to odcień, który bardzo pasuje do tego auta

Ten lakier ma dużo większą głębię niż British Racing Green i jest cieplejszy od Boston Green. Nie ma też charakterystycznej "złotej" poświaty Oxford Green. Wraz z czarnymi obramowaniami szyb tworzy to wyjątkowo zgrany zestaw.

BMW Individual Petrol Mica Metallic łączy zieleń i kolor niebieski

Dzięki specjalnej technice malowania lakier ten opalizuje w zależności od światła i kąta, pod jakim patrzymy na samochód w tym odcieniu. Tutaj także dostajemy czarne wstawki na nadwoziu, które podkreślają przetłoczenia i linię szyb.

BMW XM Petrol Mica Metallic

Sepia Metallic będzie z kolei jednym z moich faworytów dla tego auta

Co prawda jestem fanem zieleni i uśmiecham się na widok koloru Anglesey Green, ale Sepia Metallic ma w sobie coś, co wyjątkowo pasuje do tego auta. Czarne elementy (w postaci grilla i ponownie listwy bocznej) świetnie odcinają się od tego trudnego do opisania koloru. Ma on w sobie coś ze srebra, szarości i lekkiego błękitu.

Oczywiście w gamie BMW XM dostaniemy znacznie więcej kolorów BMW Individual

Fiolet, czerwień, a może znany ze starszych aut "Dakar Gelb?" Bardzo proszę - to wszystko można tutaj mieć. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia kupującego. Obstawiam, że cena tutaj nie będzie grała dużej roli.