AC Schnitzer dorwało się do BMW Z4. Efekty są ciekawe

Oczywiście Toyota Supra to tylko rozgrzewka przez kolejnymi nowościami AC Schnitzer. Niemiecki tuner wziął też na warsztat BMW Z4.

Skoro Toyota Supra to bliźniak BMW Z4, to nic dziwnego, że AC Schnitzer wzięło się za bliższą swojemu sercu markę. I zrobiono tutaj wiele dobrego. Przede wszystkim niemiecki tuner podkręcił trzylitrową rzędową szóstkę do 400 KM i 600 Nm. Są to analogiczne zmiany jak w zaprezentowanej kilka dni temu Toyocie Suprze.

A to tylko początek

Oczywiście AC Schnitzer wzięło się też za wygląd auta. Dokładki zderzaków i progów nadają temu modelowi więcej charakteru. Trzeba przyznać, że niemiecki tuner potrafi dobrze dobrać te elementy do samochodu, nadając mu sporo stylu. W nadkola wpasowano z kolei 20-calowe felgi aluminiowe. Proste, schludne i estetyczne, dobrze komponują się z linią Z4.

Poza tym mamy tutaj nowy układ wydechowy, które eksponuje brzmienie 3-litrowej jednostki. I bardzo dobrze, gdyż wiele osób narzeka na bezpłciowe brzmienie przy standardowych tłumikach.

Niemcy podłubali także przy prowadzeniu auta. Dzięki specjalnemu gwintowanemu zawieszeniu Z4 zostało obniżone o 25 mm oraz jest znacznie stabilniejsze. Oczywiście ta sztywność jest regulowana, a w najostrzejszym ustawieniu roadster BMW zamienia się w małą deskę. Dla leniwych, wzorem Supry, są też dostępne skrócone sprężyny.

AC Schnitzer przygotowuje też kolejne pakiety. Będą to zarówno większe modyfikacje stylistyczne, jak i zmiany w słabszych wersjach silnikowych - 20i i 30i. Są to 4-cylindrowe dwulitrówki, doskonale znane z innych aut tej marki.