BMW X3 M Competition wyciska aż 610 KM. Alternatywa dla... X5?

Jak się okazuje z trzylitrowej jednostki montowanej w BMW X3 i X4 M można wycisnąć jeszcze więcej mocy. Dahler przygotował atrakcyjny pakiet dla tych samochodów.

Jednostki BMW są bardzo podatne na wszelkie modyfikacje. Niektóre wręcz szokują modyfikacjami, tak jak chociażby BMW X3 M od Dahlera. Szwajcarski tuner pokazał, że rzędowa szóstka może spokojnie dorównać większej V8-ce.

Moc - przede wszystkim!

Dahler wycisnął z BMW X3 M aż 610 KM i 760 Nm momentu obrotowego. Jest to o 100 KM i 160 Nm więcej niż w seryjnym aucie, co przekłada się oczywiście na osiągi i elastyczność. W efekcie samochód przyspiesza do setki w mniej niż 4 sekundy, zaś prędkość maksymalna przekracza 300 km/h - oczywiście po zdjęciu ogranicznika. Jak podkreśla tuner BMW X3 M staje się więc ciekawą alternatywą dla swoich większych braci. Dlaczego? Otóż X3 M oferuje dużo więcej przyjemności z jazdy. Jest bardziej zwarte i sportowe w charakterze od X5, zapewne także tego z literą M.

BMW X3 M

Oczywiście wraz z modyfikacjami mechanicznymi idą wizualne. Dahler nigdy nie przesadza i delikatnie podkreśla wygląd BMW. X3 M może dostać 21 lub 22-calowe felgi aluminiowe (kute), obute w opony Michelin. Dostępne jest także dedykowane zawieszenie, które lepiej radzi sobie przy zwiększonej mocy. Stylistyczne zmiany ograniczają się do dokładek zderzaków.

Cena modyfikacji nie jest znana

Z pewnością nie są one jednak bardzo drogie. Takie BMW X3 M (i oczywiście X4 M) może być ciekawą alternatywą dla większych braci.