Bojowa tylko z wyglądu - Skoda prezentuje Fabię Scoutline

Plastikowe nakładki i bojowa nazwa - lepiej niech Was one nie zwiodą. Pod tym płaszczem kryje się najzwyklejsza Skoda Fabia.

Skoda Fabia Scoutline to propozycja dla tych, którzy preferują nieco bardziej terenowy wygląd w swoich autach. Co prawda nie wiemy jaki ma to sens, ale jak widać chętnych nie brakuje. Mała Czeszka po liftingu zyskała nieco bardziej bojowo zaprojektowane zderzaki z elementami imitującymi aluminium oraz czarne nakładki na nadkola i progi. Fabia Scoutline standardowo oferowana jest z 16-calowymi felgami, zaś w opcji oferowane są nieco większe 17-ki. W przeciwieństwie do wersji Scout, które zyskują większy prześwit oraz inne dodatki, Fabia takowych nie posiada. A szkoda, bo dodatkowy centymetr prześwitu byłby tutaj mile widziany, nawet przy napędzie na przednią oś.

Pod maską Skody Fabii Scoutline może być oferowany dowolny silnik, pod warunkiem, że jest to 3-cylindrowa jednostka 1.0 MPI lub TSI - innych w gamie zwyczajnie nie ma. Oferują one od 75 do 115 KM mocy i łączone są z 5/6-biegowymi przekładniami manualnymi lub 7-biegową skrzynią DSG.

Zobacz także: 2018 Skoda Fabia po liftingu - TEST 

Oczywiście na pokładzie Fabii Scoutline znajdziemy wszystkie dodatki - począwszy od opcji, które zadebiutowały po liftingu (np. ledowe światła przednie) aż po elementy z pakietu Simply Clever. Bagażnik Fabii Scoutline mieści od 530 do 1395 litrów.