Brad Pitt w bolidzie to droga rzecz. Film z gwiazdą Hollywood będzie jednym z najdroższych w historii

To nie jest tanie kino. Nowy film o fikcyjnym zespole F1, w którym główną rolę gra Brad Pitt, może być jedną z najdroższych produkcji w historii kina. Kwota robi wrażenie.

W zeszłym roku ruszyły zdjęcia do nowej wyjątkowej produkcji, w której główną rolę gra Brad Pitt i Damson Idris. To będzie gratka dla pasjonatów motorsportu - akcja toczyć się będzie wokół historii fikcyjnego zespołu F1. Co jest wyróżnikiem tego filmu? Przede wszystkim fakt, że większość ujęć realizowana jest w trakcie faktycznych Grand Prix. Apex F1 pełni rolę "jedenastego" zespołu na gridzie, a aktorzy pojawiają się w otoczeniu znanych kierowców F1.

Co sprawiło, że koszty tej produkcji poszły w górę? Odpowiedź jest prosta - to jeden z najbardziej złożonych procesów w historii kina.

Brad Pitt musiał nauczyć się jazdy bolidem. I mówimy tutaj o pełnoprawnej maszynie

Nie jest to jednak bolid Formuły 1. Aby dać aktorom możliwość względnie komfortowej jazdy takim samochodem, wybrano auta Formuły 2. Mercedes podjął się wyzwania przebudowania ich w taki sposób, aby wyglądały jak obecne samochody F1, co było dużym wyzwaniem.

Już to wywindowało koszty produkcji. Drugą kwestią są ubezpieczenia. Nikt nie pozwoli na to, aby za kierownicę tak szybkiej maszyny wsiadł nieubezpieczony aktor. Ten element również wpłynął kolejne miliony, które popłynęły z kieszeni producentów, w tym Apple TV, stojącego za tym filmem.

Trzecia rzecz to strajki SAG-AFTRA, które w ubiegłym roku zatrzymały realizację zdjęć. Problem polega na tym, że okienko, w którym można było realizować produkcję pokrywał się w dużej mierze z sezonem Formuły 1. Teraz dodatkowe ujęcia będą kręcone podczas nadchodzących wyścigów.

Brad Pitt F1

Za reżyserię odpowiada Joseph Kosinski

Ten człowiek na swoim koncie ma wiele wyjątkowych filmów, z Top Gun: Maverick na czele. Dzięki swojej nowej produkcji wbije się do czołówki najdroższych filmów w historii kina. Tutaj na pierwszym miejscu, z kwotą przekraczającą 410 milionów dolarów, jest film Star Wars - Przebudzenie Mocy. Na tej liście jest też Avatar - Istota Wody, Fast X i ostatnia część Mission Impossible - Dead Reckoning.

Daty premiery jeszcze nie znamy, ale możecie w kalendarzu zakreślić rok 2025 lub nawet 2026.

Zdjęcia: Red Bull Media Pool