Amerykanie wepchnęli 1000 KM do luksusowego SUV-a. Tyle potrzeba, aby wozić rodzinę

Teoretycznie do wielkiego SUV-a w zupełności wystarczyłoby jakieś 300-400 KM. Amerykanie mają jednak inne zdanie - seryjny Cadillac Escalade V oferuje 682 KM, a tuning firmy Hennessey podnosi poprzeczkę powyżej magicznej granicy 1000 KM.

W tym kraju umiar ma pojęcie względne. Duża Cola ma kilka litrów pojemności, autostrady muszą mieć 8 pasów, a nawet bardzo mocne auto może być jeszcze mocniejsze. Amerykanie lubią maksymalizm, a ten samochód to najlepszy przykład.

Przed Wami Cadillac Escalade V, który już w seryjnym wydaniu jest bardzo imponującym samochodem. Mówimy tutaj o ogromnym suvie, oferującym 682 KM z jednostki 6,2 V8. Dużo, nieprawdaż? Hennessey uznał jednak, że w takim aucie przyda się więcej mocy. Wartość z jedynką na początku i trzema zerami na końcu była na wyciągnięcie ręki, tak więc nikt się tutaj nie ograniczał.

I tak oto Amerykanie stworzyli praktycznego rodzinnego suva, który ma 1005 KM

Można więc śmiało powiedzieć, że z solidnego V8 pod maską zrobiono małą elektrownię atomową, rozkręconą do granic możliwości. Silnik 6,2 V8 ma duży potencjał, który wykorzystano tutaj w pełni.

Cadillac Escalade V Hennessey

Co zrobił Hennessey? Przede wszystkim skupił się na elementach, które wpływają na zwiększenie mocy. Poprawiono układ dolotowy (a w zasadzie całkowicie go przeprojektowano), zastosowano nowy wałek rozrządu i zmodyfikowane zawory. Nie zabrakło też opracowanego od podstaw układu wydechowego z wydajniejszymi katalizatorami.

1005 KM robi wrażenie, ale jeszcze bardziej imponujący jest moment obrotowy. Ten wzrósł aż do 1200 Nm. Ciągnięcie przyczepy nie jest więc tutaj problemem. Ba, pociągnięcie samolotu także byłoby możliwe.

Ogromnym plusem modyfikacji Hennessey jest fakt, że każdy element objęto tutaj gwarancją. Ta trwa 3 lata i jest ograniczona przebiegiem 36 000 mil. Tym samym klienci mają pewność, że dostaną naprawdę solidnie zmodyfikowany samochód, w którym wszystko działa prawidłowo, ale także w razie potrzeby mają wsparcie tunera.

Najpiękniejsze jest w tym wszystkim to, że Hennessey chwali się swoimi modyfikacjami w odpowiedni sposób

Amerykanie nie lubią owijać w bawełnę i wykładają wszystko na stół. Tak też robi ta znana firma. Jak najlepiej pokazać możliwości zmodyfikowanego Escalade'a? Otóż wyścigiem na 1/4 mili.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć wyścig Escalade'a V i Durango - WIDEO

Brzmienie i osiągi tego samochodu robią ogromne wrażenie. Czy to jest idealny samochód rodzinny? Myślę, że wiele osób skusiłoby się na taką maszynę.