Car Of The Year 2020. Finałowa siódemka ogłoszona!

Finałowa siódemka samochodów w konkursie Car Of The Year została ogłoszona. Różnorodność aut w tym roku wręcz zaskakuje - oto lista aut walczących o tytuł.

Wyniki konkursu Car Of The Year 2020 poznamy na dzień przed rozpoczęciem salonu samochodowego w Genewie. Z 35 zgłoszonych samochodów jurorzy wybrali finałową siódemkę, która będzie walczyła o ten prestiżowy tytuł. W tym roku są to następujące modele:

  • BMW Serii 1

Car Of The Year

  • Ford Puma

Car Of The Year

  • Peugeot 208

Car Of The Year

  • Porsche Taycan

Car Of The Year

  • Renault Clio

Car Of The Year

  • Tesla Model 3

Car Of The Year

  • Toyota Corolla

Car Of The Year

Tym samym z rywalizacji odpadło wiele aut, na które stawiali nasi czytelnicy. Nie znajdziemy tutaj między innymi Mercedesa EQC czy Audi E-Tron, Porsche 911 czy Toyoty Supry. Do finałowej siódemki nie wszedł także żaden z dwóch wystawionych Volkswagenów - a mowa o T-Crossie i nowym Golfie VIII generacji.

Car Of The Year 2020 - pełna lista zgłoszonych aut

Do konkursu COTY 2020 zgłoszono 35 samochodów. Lista kandydatów była bardzo mocna i znajdowało się na niej wiele naprawdę atrakcyjnych propozycji. Jurorzy oceniają samochody pod kątem dziesięciu punktów. Są to: stylistyka, komfort, bezpieczeństwo, zużycie paliwa, prowadzenie, możliwości auta, funkcjonalność, wpływ na środowisko, radość z jazdy i cenę.

Teraz jurorzy spotkają się na finalne testy, podczas których jeszcze raz zweryfikują wybrane auta. Potem nastąpi głosowanie, które wyłoni tegorocznego zwycięzcę. Przypomnijmy - rok temu tytuł COTY 2019 przypadł Jaguarowi I-Pace. Dwa lata temu było to Volvo XC40, zaś trzy - Peugeot 3008.

Kto w tym roku zgarnie tytuł? Mocnymi kandydatami są Porsche Taycan i Tesla Model 3, głównie ze względu na pogoń za elektromobilnością. Ostra rywalizacja może też wywiązać się pomiędzy Peugeotem 208 a Renault Clio.