Chevrolet Seeker to kolejny crossover na rynku. Ale go nie kupicie

Chevrolet Seeker to kompaktowy crossover, który właśnie miał premierę. Bogate wyposażenie i atrakcyjny design niestety nie dla nas.

Długa maska, krótkie zwisy, dość agresywne "spojrzenie". Tak, to coś z USA. Niestety nie nowe Camaro, albo Chevelle, tylko kolejny crossover. Chevrolet Seeker, który właśnie zadebiutował, ma wiele wspólnego z istniejącym już Buickiem Envision. Linia obu aut wygląda niemal identycznie, oba też stoją standardowo na osiemnastocalowych kołach.

I oba dostępne są wyłącznie w Chinach.

Wciąż żałuję, że Chevrolet wycofał się z Europy. Chętnie zobaczyłbym chociaż część amerykańskiej w Europie. Albo chińskiej. Taki Chevrolet Seeker mógłby znaleźć wielu klientów, konkurując np. z Jeepem Compassem.

Chevrolet Seeker kusi wyposażeniem

Poza ciekawym wyglądem (na zdjęciach linia RS) oraz oryginalnym kolorem, Chevrolet Seeker ma znaleźć klientów dzięki bogatemu wyposażeniu. Po zajrzeniu do wnętrza rzucają się w oczy dwa ekrany o przekątnej 10,25". Jeden to zegary, drugi - system multimedialny. Ten drugi jest przechylony o 9 stopni w stronę kierowcy, aby ułatwić sterowanie dotykowym panelem i poprawić widoczność.

Chevrolet Seeker

Całe multimedia korzystając z nowego systemu Xiaoxue. To system operacyjny dedykowany Chińczykom i wspierający aktualizacje Over-The-Air. Ma też bezprzewodowy Apple CarPlay.

Na zaprezentowanych zdjęciach widać całkiem przyzwoicie wyglądające wykończenie, w tym perforowaną, skórzaną tapicerkę. Co za tym idzie, fotele są podgrzewane i wentylowane oraz mają elektryczne sterowanie, wraz z regulacją lędźwiową. W wyposażeniu Seekera znajdziemy też bezprzewodową ładowarkę oraz automatyczną, elektrycznie podnoszoną klapę bagażnika. W opcji znajdzie się też autorski system audio Chevroleta: Tune Dynamic. To pierwszy model koncernu SAIC-GM (odpowiedzialnego za produkcję), który dostanie tę opcję.

Z punktu widzenia chińskiego rynku, Chevrolet Seeker ma idealną jednostkę napędową. Pod względem parametrów to najpopularniejsza konfiguracja silnika w Państwie Środka: turbodoładowane 1.5. Jednostka Chevroleta ma cztery cylindry i pochodzi z gamy Ecotec. Osiąga przyzwoite 180 KM i pozwala rozpędzić się do 205 km/h.

Niestety, nie jest planowane oferowanie Seekera poza Chinami. Ale chodzą plotki, że samochód mógłby trafić do Stanów Zjednoczonych. Trax jest już wiekowy, a nowy model mógłby być ciekawszą alternatywą dla Equinoxa lub mniejszego Traiblazera.