Elektryfikacja? Tu wchodzą mocniejsze diesle. Chevrolet Tahoe i Suburban zaskakują

Te dwa modele to jedne z najpopularniejszych w USA SUV-ów. Teraz debiutują w nowym odświeżonym wydaniu, które zaskakuje między innymi mocniejszym dieslem pod maską. Zobaczcie jak zmienił się Chevrolet Tahoe i Suburban 2024.

Jeździ nimi 3/4 administracji USA, FBI, CIA, Secret Service i wiele innych służb. Kochają je firmy, zwłaszcza przewozowe. Jest to też powszechny widok w wypożyczalniach. Chevrolet Tahoe i Suburban to bez wątpienia jedne z najważniejszych samochodów na amerykańskim rynku.

Te popularne SUV-y debiutują w nowym wydaniu. Lifting wprowadza garść nowości, nie tylko we wnętrzu i w wyposażeniu, ale także pod maską.

Chevrolet Tahoe i Suburban 2024. Co nowego znajdziemy w tych modelach?

Stylistyka zewnętrzna została jedynie dyskretnie przypudrowana, tak aby ukryć delikatne zmarszczki. To wciąż stosunkowo nowe modele, a ich design skutecznie opiera się upływowi czasu. Największą nowością są światła do jazdy dziennej, które mają teraz kształt litery C. Nowa sygnatura świetlna wyróżnia ten samochód i zwraca uwagę.

Chevrolet Tahoe Suburban 2024

Poza tym dyskretne poprawki wprowadzono w kształcie grilla (różni się w zależności od wersji). W nadkolach znajdziemy nowe wzory kół w rozmiarze sięgającym nawet 24 cali. Tył z kolei także zyskał odświeżone lampy, których wzór optycznie poszerza ten i tak szeroki samochód.

Różnice pomiędzy Chevroletem Tahoe i Suburbanem ograniczają się oczywiście do wymiarów zewnętrznych tych aut. Tahoe występuje też w nieco bardziej surowej uterenowionej wersji, której nie znajdziemy w Suburbanie.

We wnętrzu jest więcej nowości

Tutaj znajdziemy przede wszystkim przeprojektowane ekrany. Cyfrowe wskaźniki korzystają z wyświetlacza o przekątnej 11 cali, zaś w przypadku systemu inforozrywki ma on 17,7 cala. Zmiana wymiarów wpłynęła także na odświeżenie wyglądu górnej partii deski rozdzielczej.

Pożegnano tutaj także przyciski, które odpowiadały za obsługę skrzyni biegów. Teraz za kierownicą znowu znajdziemy klasyczną dźwigienkę, która działa w sposób znany z wielu samochodów, w tym z Mercedesów.

Poza tym na pokładzie debiutuje bezprzewodowa obsługa Apple CarPlay i Android Auto, a także specjalny system ułatwiający manewrowanie z wielką przyczepą. Być może zauważyliście, że Amerykanie bardzo często chwalą się przy takich autach ich możliwościami uciągu. To kluczowa kwestia dla wielu klientów. W przypadku modelu Tahoe jest to nawet 3800 kilogramów.

Klienci chcieli mocnego diesla, klienci dostali mocnego diesla. Chevrolet Tahoe i Suburban 2024 mogą radośnie klekotać

Jednostka 3.0 Duramax, czyli rzędowa szóstka na olej napędowy, jest bardzo ceniona przez rynek. Tym samym Chevrolet dodał ją do uterenowionej wersji Z71, a także wprowadził do oferty mocniejszy wariant. Ten oferuje 305 KM i 670 Nm momentu obrotowego.

Chevrolet Tahoe Suburban 2024

Dla fanów silników benzynowych nie mamy złych informacji - jednostki 5,3 i 6,2 V8 wciąż są dostępne w ofercie.

Przy okazji Chevrolet doszlifował tylne zawieszenie typu multilink, co przełoży się na lepsze właściwości jezdne. To ma być duży atut względem konkurentów w postaci Nissana Armady i Toyoty Sequoi.