Toyota Sequoia to hybryda, o której można marzyć. Jest świetna!

Wielki SUV na ramie? Odhaczone. Mocny silnik pod maską? Odhaczone. Hybryda? Owszem! Nowa Toyota Sequoia prezentuje się wyjątkowo dobrze!

Wielkie SUV-y budzą ogromne pożądanie w USA. Kochają je rodziny, właściciele firm, pracownicy FBI i CIA oraz inne tajne służby. Do zabawy w tym segmencie powracają Japończycy. Do walki z konkurentami staje nowa Toyota Sequoia, mocna, efektowna wizualnie i hybrydowa.

Toyota Sequoia to hybryda, którą chcesz mieć

Sercem tego auta jest 3,5-litrowe V6 z podwójnym doładowaniem (układ Twin-Turbo), połączone z systemem hybrydowym. Oferuje ono 443 KM i aż 790 Nm momentu obrotowego, co oznacza świetne osiągi, stosunkowo dobre zużycie paliwa i przede wszystkim solidny uciąg (ponad 4300 kilogramów).

Moc na koła przekazuje 10-biegowa automatyczna skrzynia biegów, oczywiście będąca standardowym wyposażeniem. Co ciekawe Toyota Sequoia standardowo występuje w wydaniu z napędem na tylną oś. Napęd na cztery koła jest opcją, a jako standardowe wyposażenie pojawia się w wersji TRD PRO.

Toyota Sequoia 2023

Konstrukcja tego samochodu jest nie tylko mocno spokrewniona z Toyotą Tundrą, ale także z Toyotą Land Cruiser i z Lexusem LX600. Niezależne przednie zawieszenie i wielowahacz z tyłu to standard, zaś pneumatyka może pojawić się za dopłatą.

Toyota Sequoia 2022 - wielka i masywna

Stylistyka tego auta przypadnie do gustu osobom lubiącym masywne bryły i kanciaste linie. To auto niczego nie udaje - jest wielkie, "opasłe" i budzi respekt na drodze. Masywny front z wielkim grillem został tutaj przeniesiony z Tundry (z lekkimi modyfikacjami).

Ciekawie prezentuje się natomiast tył, który dobrze komponuje się z bryłą tego auta. To samo można powiedzieć o wnętrzu. Ono także zostało przeszczepione z Tundry, aczkolwiek tutaj występuje jedynie w "topowej" specyfikacji. Tym samym mamy duży ekran multimediów, ciekawą kolorystykę i przyzwoite wykończenie.

Toyota Sequoia 2023

Nie sposób nie wspomnieć też o komforcie podróżowania. W topowych wersjach dostaniemy tutaj układ fotel 2+2+2 lub 2+2+3. Tym samym jest to dobry wybór dla dużych rodzin - nawet przy wykorzystaniu wszystkich miejsc bagażnik pozostaje wyjątkowo pojemny.

Toyota Sequoia oczywiście nie trafi do Europy

To znaczy trafi, o ile zdecydujecie się na prywatny import. Jest to całkiem ciekawy pomysł na samochód, a hybrydowy napęd z silnikiem V6 powinien oznaczać względnie akceptowalne zapotrzebowanie na paliwo.