Mon dieu, ten Citroen Berlingo pachnie winem i croissantami - niczym stare dobre 2CV!

Gdybym mieszkał w małej miejscowości w Prowansji i prowadził tam sklep z barem, to taki Citroen Berlingo byłby idealnym autem służbowym. To hołd dla modelu 2CV Fourgonette.

Tak jak Citroen 2CV zmotoryzował francuskie rodziny, tak 2CV Fourgonette stał się fundamentem wielu biznesów we Francji. Ta prosta i pancerna konstrukcja była strzałem w dziesiątkę. Koszty utrzymania tych samochodów można było określić znikomymi, zaś ich użyteczność przewyższała wszelkie oczekiwania. Sentyment jest zaś doskonałym argumentem do wyboru "nowoczesnego następcy" Fourgonette. To Citroen Berlingo, który dzięki zabiegom firmy Caselani wygląda niezwykle klasycznie.

Citroen Berlingo od Caselani to 2CV Fourgonette w nowoczesnym wydaniu

Jedno we Francji się nie zmieniło. W tym kraju francuskie dostawczaki wciąż królują w lokalnych biznesach. Wiele firm przesiada się przez lata do kolejnych modeli Citroena. Po 2CV przyszło C15, a później Berlingo.

Najnowsze wydanie tego samochodu cieszy się dużą popularnością. Teraz dodatkowo można zdecydować się na wersję, która swoim wyglądem nawiązuje do klasyki gatunku, czyli do wspomnianego 2CV Fourgonette.

Citroen Berlingo Caselani

Auto zyskało całkowicie nowe panele nadwozia. Wyglądają one fenomenalnie, głównie za sprawą wielu unikalnych detali. Charakterystyczne "karbowane" nadwozie w oryginalnym modelu było wymuszone wzmocnieniem stali. Tutaj jest to jedynie ozdoba.

Z przodu pojawiły się też charakterystyczne okrągłe lampy, zaś tylne zespolone światła zastąpił nowy moduł, nawiązujący stylistycznie do przedniej części nadwozia.

Citroen Berlingo od Caselani ma też bardzo klasyczną kolorystykę nadwozia

Charakterystyczne szaro-brązowe nadwozie w oryginalnym modelu łączone było z chromowanymi zderzakami. Tutaj ich miejsce zastępują malowane na jaśniejszy kolor plastikowe wstawki.

Klasyczne alufelgi także odeszły do lamusa. Ich miejsce zajmują stalówki z chromowanymi kapslami. Styl retro spogląda tutaj na nas z każdego elementu.

Caselani nie podaje cen tego auta

Nie spodziewajcie się jednak niskiego kosztu takich przeróbek. Ich wartość może być równa 1/3 ceny nowego Citroena Berlingo. Jest to jednak fantastyczny sposób, aby wyróżnić swoje auto. Niektóre firmy z pewnością chętnie zdecydują się na taki wariant, aby ich biznes zwracał uwagę przechodniów i innych kierowców.

Nie jest to też pierwsze podejście Caselani do takich modyfikacji. Kilka lat temu powstał zestaw, za pomocą którego Citroena Jumpera można było przekształcić w nowoczesne wydanie klasycznego modelu HY.