Praktyczność odlicza do siedmiu. Citroen C3 Aircross ma dobrą cenę w Polsce. Czy będzie hitem?

Trzy wersje napędowe, dwa warianty wyposażeniowe, zestaw pakietów i rozsądna cena. Citroen C3 Aircross debiutuje w polskiej ofercie marki. Co oferuje?

  • Citroen C3 Aircross dołączył do polskiej oferty marki
  • Do wyboru mamy dwa silniki spalinowe i napęd elektryczny
  • W ofercie są dwie wersje wyposażeniowe + pakiety

Francuzi szybko rozszerzają gamę małych samochodów. Na rynek ledwo wjechał model C3, a już w ślad za nim idzie Citroen C3 Aircross. To nic innego jak większy brat tego modelu, oferujący praktyczniejsze nadwozie. Dużą zaletą i ciekawą cechą zarazem jest tutaj obecność siedmioosobowej wersji, która może być zaletą dla części klientów.

Sprawdźmy więc co oferuje i ile kosztuje nowy C3 Aircross.

Citroen C3 Aircross 2025 kosztuje wyjściowo 82 800 złotych

W tej cenie dostaniecie wersję You, która w standardzie ma całkiem niezłe wyposażenie. W standardzie dostajemy między innymi klimatyzację, komplet systemów wsparcia kierowcy, światła LED, elektrykę szyb z przodu (w tym lusterek) i wiele innych elementów wyposażenia. Pełną listę znajdziecie poniżej.

Citroen C3 Aircross YOU Wyposażenie

Dopłacając 10 500 złotych można dodać pakiet PACK PLUS, który wzbogaca wyposażenie o szereg przydatnych elementów.

Citroen C3 Aircross YOU Wnętrze

Wnętrze Citroena C3 Aircross w wersji YOU.

Warto na przykład zwrócić uwagę na to, że w wersji YOU nie ma multimediów - jest tylko stacja dokująca dla smartfona. Tym samym to on pełni rolę multimediów w tym samochodzie. Dlaczego zdecydowano się na taki ruch? Po pierwsze - obniża to koszty produkcji. Po drugie - wiele osób i tak korzysta wyłącznie ze smartfona, olewając wbudowane multimedia.

Citroen C3 Aircross YOU Wyposażenie PACK PLUS

Wersja MAX oferuje kompletne wyposażenie i wymaga dopłaty 36 900 złotych

Tutaj znajdziemy nie tylko elementy z You z pakietem PACK, ale także wiele innych dodatków.

Citroen C3 Aircross MAX wyposażenie

Jak dokładnie wyglądają ceny? Bazowa wersja You z silnikiem 1.2 100 KM (z 6-biegowym manualem) kosztuje 82 800 złotych. Wersja Mild Hybrid, która oferuje 136 KM i skrzynię automatyczną (6-biegową, dwusprzęgłową), kosztuje już 112 300 złotych.

Wersja elektryczna startuje od 120 800 złotych

Tutaj wyposażenie wariantu YOU i MAX jest identyczne. W wariancie na prąd dostajemy baterię o pojemności 44 kWh i 113 KM mocy. To przekłada się na około 300 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu. A skoro o "tankowaniu" mowa, to maksymalna moc ładowania wynosi w tym modelu 100 kW.

Za Citroena e-C3 Aircross You zapłacimy 120 800 złotych. Ta sama wersja z pakietem PACK PLUS kosztuje 131 300 złotych. Wariant MAX kosztuje zaś 137 700 złotych.

Dealerzy przyjmują już zamówienia na ten model, a dostawy ruszą potencjalnie w trzecim kwartale bieżącego roku.

Źródło: Citroen Polska