Cupra Formentor z polskimi cenami - od 194 500 zł

Polski dystrybutor ogłosił ceny (a w zasadzie cenę) "samodzielnego" crossovera marki. Cupra Formentor z 310-konnym silnikiem kosztuje niemal 200 000 zł.

Cupra Formentor debiutuje jako pierwszy samochód zbudowany od zera dla sportowej submarki Seata. Crossover, względnie bazujący na Leonie, debiutuje teraz w Polsce. Na początek dostępny będzie w jednej wersji, nazwanej Veloz (hiszp. szybki).

I całkiem słusznie. Cupra Formentor napędzana jest silnikiem 2.0 TSI o parametrach kojarzonych np. z Golfem R. Jednostka rozwija 310 KM i pozwala na osiągnięcie 100 km/h w 4,9 sekundy. Oczywiście pomaga w tym przekładnia DSG oraz napęd na cztery koła 4Drive. Prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Cupra Formentor

Odmiana Veloz wyceniona została na 194 500 zł. W wyposażeniu standardowym znajdziemy zarówno hamulce Brembo, jak i pakiet asystentów obejmujących adaptacyjny tempomat, asystenta martwego pola, parkowania oraz wiele innych. Cupra Formentor w standardzie ma też światła LED, nawigację, ogrzewane siedzenia i kierownicę, trzystrefową klimatyzację, system bezkluczykowy i wirtualny kokpit. Do dokupienia mamy m.in. system kamer 360 stopni, audio Beats, elektrycznie otwieraną tylną klapę, czy ładowarkę indukcyjną. W opcji mamy też kubełkowe fotele z elektryczną regulacją fotela kierowcy oraz pakiet Petrol Blue, ze skórzaną tapicerką i wykończeniami w kolorze niebieskim.

Cupra od startu będzie oferować Formentora również w leasingu. W przypadku wpłaty własnej na poziomie 30%, rata będzie wynosić 1 130 zł netto miesięcznie, przez 4 lata. Po roku będzie można wycofać się z umowy leasingowej.