Czeska policja przesiadła się na hybrydowe BMW 745Le

Nie, to nie pomyłka. Czeska policja wybrała przedłużone limuzyny do swojej floty - jest to hybrydowe BMW 745Le. Co ciekawe auta będą w pełni oklejone.

U nas policja wozi się BMW Serii 3. Tymczasem czeska policja odebrała dzisiaj pięć egzemplarzy nowego BMW 745Le, które będą wykorzystywane w normalnej służbie. Auta mają oklejenie, a na dachach znajdą się koguty. Samochody trafią do drogówki, gdzie mają być regularnie wykorzystywane. Pojazdy te nie zostały zakupione przez Czechów - BMW przekazało je w ramach specjalnej współpracy.

Czeska policja w BMW 745Le - dlaczego?

Zgodnie z umową z BMW auta te będą służyły w policji do przebiegu 25 000 km, po czym zostaną zamienione na nowe egzemplarze. Jest to krok, dzięki któremu niemiecka marka chce odmłodzić park samochodowy w czeskiej policji, zapewniając jednocześnie ekologiczną i szybką limuzynę do specjalnych zastosowań. Policjanci, którzy wsiądą za kierownicę tego auta przejdą specjalne szkolenia. Mają się nauczyć prowadzenia takich aut, także z zastosowaniem zasad ecodrivingu.

Wielka modernizacja

Czeska policja całkowicie wymienia swój park samochodowy. Do końca roku łącznie dostarczonych będzie aż 2000 aut marki Skoda i Volkswagen, zarówno oznakowanych jak i nieoznakowanych. W tej gamie są również pojazdy elektryczne, które będą wykorzystywane głównie w miastach i w strefach ruchu pieszych.