Czy na tych szkicach patentowych jest następca Porsche 918 Spyder?

Holenderski portal Autovisie udostępnił szkice patentowe, na których widać prawdopodobnie następcę Porsche 918 Spyder. Bardzo nas to cieszy.

Modele Porsche będące na szczycie ich gamy modeli drogowych, to zawsze mistrzostwo świata. Porsche 959, 911 GT1, Carrera GT, czy ostatnio Porsche 918 Spyder zawsze robią wrażenie - wzornictwem, technologią i dopracowaniem. Od premiery tego ostatniego minęło jednak 7 lat, Porsche jest na fali wznoszącej, więc pora na kolejny "hipersamochód" z Zuffenhausen.

Porsche 918 Spyder Porsche 917 Concept

Dzięki Autovisiemożecie zobaczyć te szkice z urzędu patentowego. Co na nich widać. Zamknięte coupe, z centralnie umieszczonym silnikiem, i będące w 100% Porsche. Zarówno przednie lampy, jak i podobieństwo do zaprezentowanego rok temu konceptu uwspółcześnionego Porsche 917 pozwalają sądzić, że te rendery powstały w pracowniach w Badenii-Wirtembergii.

Zresztą, na niektórych szkicach widać pewne podobieństwo do Porsche 918 Spyder - głównie w kształcie błotników i umiejscowieniu kabiny względem osi. A propos kabiny - co ciekawe, wygląda na to, że będzie ona... jednomiejscowa. Być może wóz powstanie, podobnie jak np. Ferrari Monza w dwóch odmianach.

Porsche 918 Spyder

Na zaprezentowanych grafikach widać wydłużony tył, w stylu bolidów Le Mans, zawansowaną aerodynamikę oraz rury wydechowe. To oznacza, że nie będzie to kontynuacja drogi Taycana. Raczej na ulice wyjedzie hybryda, podobna jak w poprzedniku. Kiedy? Niestety mimo "wycieku" renderów premiera nie jest bliska. Jest duża szansa, że na ten samochód poczekamy jeszcze około 5 lat.

Osobiście mam nadzieję, że stylistyka i koncepcja się nie zmienia - bo wygląda, jak drogowy "powrót do Le Mans lat 70-ych".