Dacia żegna Lodgy i szykuje nowego 7-osobowego SUV-a

Co z tego, że Dacia Lodgy jest pojemna, skoro się nie sprzedaje? Klienci marki chcą SUV-a - i takie auto dostaną już w przyszłym roku.

Liczby nie kłamią - w ubiegłym roku Dacia sprzedała niecałe 29 000 egzemplarzy Lodgy. Dużo? Cóż - niekoniecznie, bowiem w tym samym czasie do klientów trafiło ponad 220 000 Dusterów. Wszystko jest więc jasne: większość osób, czy tego chcecie czy nie, woli SUV-y. Dacia wywęszyła tutaj dobry interes. Skoro Lodgy nie sprzedaje się kiepsko, a Duster dobrze, to może by tak połączyć te dwa auta w jedno, znacznie atrakcyjniejsze wizualnie?

Dacia

Dacia - siedmioosobowy SUV na horyzoncie

Jak donosi francuski portal L'Argus, Dacia intensywnie pracuje nad swoim nowym modelem. Premiera odbędzie się już wiosną. Według wstępnych informacji samochód bazuje na platformie CMF-B, którą podzieli z Renault Clio czy Nissanem Jukiem.

"Większy Duster" zyska bardziej pudełkowatą i masywniejszą stylistykę od Dustera. Ma to być główny wyróżnik tego modelu. Można się jednak spodziewać, że wnętrze oraz szereg innych elementów, takich jak np. gama silnikowa, będą identyczne jak w Dusterze.

A to oznacza obecność jednostek 1.0 i 1.3 TCe oraz diesla 1.5 dCi. Oferować one będą od 100 do 163 KM, co w dużym samochodzie może być idealną wartością. Nie powinno tutaj zabraknąć także napędu na cztery koła oraz opcjonalnej przekładni EDC.

Istnieje również całkiem spora szansa, że nowy model będzie także oferowany z hybrydowym napędem z Clio. Kombinacja silnika 1.6 oraz baterii o pojemności 1,2 kWh.

Dacia - duży SUV już na wiosnę

Co ciekawe nowe auto jest już niemal gotowe. Oficjalna premiera powinna odbyć się wiosną przyszłego roku. Wtedy też poznamy szczegóły dotyczące tego ciekawego auta.