Dacia Duster wypiękniała. Wersja po liftingu ujrzała światło dzienne

Dacia Duster jeszcze nie zadebiutowała oficjalnie, ale już wiemy co zmieni się w modelu po liftingu. Oto pierwsze zdjęcia tego auta.

Dacia Duster paradoksalnie stała się teraz najstarszym autem w gamie marki. Platforma B0, na której bazuje, to konstrukcja pamiętająca rok 2002, do tego mająca korzenie w Nissanie. Jest to spore wyzwanie dla inżynierów, gdyż taka płyta podłogowa to szereg ograniczeń i większa ekwilibrystyka przy instalowaniu nowych jednostek napędowych. Lifting zmieni więc tylko kilka elementów w Dusterze - rewolucji się nie spodziewajcie.

2022 Dacia Duster - gdzie szukać nowości?

Przede wszystkim z przodu. Zmienią się tutaj światła przednie, które teraz będą wyposażone w ledy do jazdy dziennej. Układają się one w formę litery Y, co jest nawiązaniem do pozostałych modeli marki. To samo tyczy się tylnej części nadwozia, gdzie również postawiono na nową sygnaturę świetlną lamp.

Dacia Duster 2022 Dacia Duster 2022

Oprócz zmodyfikowanych zderzaków możemy tez oczekiwać nowych wzorów felg aluminiowych i odświeżonej palety kolorów. Jak sami więc widzicie zbyt wielu zmian tutaj nie będzie.

Kokpit pozostaje tajemnicą, aczkolwiek według naszej wiedzy Duster dostanie nowy system multimedialny (z Logana i Sandero) oraz nieco zmodyfikowany zestaw zegarów. Będzie on prawidłowo informować o zasięgu na gazie i zużyciu tego paliwa, czego teraz w Dusterze nie uświadczymy.

A co znajdzie się pod maską Dustera?

Tutaj także nie będzie dużych zmian. Wszystko wskazuje na to, że oferta będzie opierała się na dwóch silnikach - 1.0 i 1.3, benzynowych i turbodoładowanych. Wariant 1.0 będzie zapewne oferowany z instalacją gazową, tak jak to miało miejsce do tej pory. W wersji 1.3 zobaczymy też napęd na cztery koła. Informacje o przedwczesnym wycofaniu z rynku takiej wersji ze względu na normy emisji CO2 są najprawdopodobniej wyssane z palca.

Wszystko wskazuje też na to, że hybryda E-TECH nie zagości na pokładzie tego auta - przynajmniej nie w tej generacji. Tutaj również może pojawić się problem z połączeniem platformy B0 z nowymi technologiami z grupy Renault.

Duster przechodzi właśnie ostatnie testy, a to sugeruje nadchodzący wielkimi krokami debiut. Nowy model zobaczymy najprawdopodobniej już w czerwcu lub lipcu.