Dacia Logan droższa niż Sandero. Ceny od 52 900 zł

Do polskich cenników trafiła najnowsza Dacia Logan. Ceny startują od ponad 50 tys. zł, a oferta jest ograniczona - jeden silnik i dwie linie wyposażenia.

Dacia Logan do niedawna była "tą gorszą" w gamie rumuńsko-francuskiego producenta. Bazowe silniki, nieco gorsze wykonanie i mniejsza ilość opcji plasowały ją gdzieś na dole gamy. W najnowszej odsłonie Logan staje się ewidentnie po prostu Sandero w wersji sedan. Również cenowo

Dacia Logan od 52 900 zł

O ile Sandero otrzymamy w wersji Access, za 40 900 zł, to w przypadku Logana zrezygnowano z tej wersji. Podstawą jest odmiana Essential, wyceniona na 52 900 zł. Jest to samochód z silnikiem 1.0 TCe o mocy 100 KM, z fabryczną instalacją LPG. Dacia Logan ma duży bagażnik (527 litrów), więc 50 litrów zbiornika na gaz nie zmniejszy znacznie możliwości przewozowych.

Dacia Logan

W Loganie w odmianie Essential znajdziemy czarne zderzaki i klamki, lusterka z ręczną regulacją, elektrycznie sterowane przednie szyby, gniazdo USB z przodu i system multimedialny Media Control. To ten, w którym używamy jako ekranu swojego telefonu z aplikacją Dacia Media Control. Możemy doposażyć taką Dacię w pakiet Klimat, który obejmuje klimatyzację (w standardzie brak, dopłata 1700 zł), czujniki parkowania z tyłu (700 zł), światła przeciwmgłowe (450 zł) oraz system Media Display 8" (duże multimedia z interfejsami smartfonów - za 1200 zł). Co ciekawe, Dacia Sandero w odmianie Essential i z tym silnikiem jest tańsza - kosztuje 50 900 zł.

Dacia Logan Comfort, za 56 400 zł, wydaje się więc podstawową wersją, która będzie się sprzedawać. Dopłata nie jest duża, a wyposażenia jest sporo więcej. Poza lakierowanymi klamkami i zderzakami pojawia się tkanina na desce rozdzielczej, elektrycznie sterowane lusterka, klimatyzacja, automatycznie włączane światła, światła przeciwmgłowe, fotel kierowcy z regulacją wysokości i podłokietnikiem  i modułowy bagażnik z podwójną podłogą i przegrodami. Standardem są też multimedia Media Display. Tutaj w opcjach za to pojawiają się przednie czujniki parkowania. Jest też automatyczna klimatyzacja, kamera cofania, karta do dostępu bezkluczykowego i podgrzewane fotele.

Znów, Dacia Sandero "w Comforcie" jest tańsza - wyceniono ją na 53 900 zł.

O ile wolnossącej Dacii Logan jakoś mi nie żal, to 90-konny silnik bez LPG mógłby się w przyszłości pojawić.