Dacia Duster po liftingu upodobni się do Sandero? Wyobraźmy to sobie

Czy Dacia Duster po liftingu upodobni się nieco do nowego Sandero? To bardzo prawdopodobne - taka koncepcja byłaby naprawdę ciekawa.

Dacia Duster drugiej generacji jest dostępna na rynku już od niemal 4 lat. Czas pędzi, a model ten nie przeszedł żadnego większego liftingu. Oczywiście nie oznacza to, że nie wprowadzono tutaj żadnych usprawnień. Duster dostał w ciągu tych trzech lat nowe jednostki napędowe, dynamiczniejsze i oszczędniejsze. Na większe modyfikacje musimy jednak poczekać - i mogą być one bardzo ciekawe.

Dacia Duster w stylu nowego Sandero?

Przede wszystkim w gamie Dacii trwają duże przetasowania. Nowa rodzina Sandero/Logan otwiera drzwi do wielu rozwiązań, których wcześniej próżno było szukać w autach tej marki. Jednocześnie zadebiutowała tutaj unowocześniona i bardzo atrakcyjna stylistyka.

Debiut nowych aut to także okazja do zmiany rozkładu sił w gamie. Z oferty znika między innymi model Lodgy, a Dokker potencjalnie ustąpi miejsca nowemu Renault Kangoo. Rodzinnym autem w gamie Dacii stanie się natomiast większy Duster, oferujący trzy rzędy siedzeń.

Duster Duster w nowym wydaniu mógłby wyglądać chociażby tak

To będzie dobra okazja do zaprezentowania odświeżonej linii nadwozia. Grafik Kleber Silva przygotował swoją wizję tego auta z frontem i tyłem inspirowanym nowym Sandero. Efekt jego pracy naszym zdaniem jest bardzo ciekawy i naprawdę udany. Nieco odważniejszy front i wyróżniające się tylne lampy dodałyby temu modelowi jeszcze więcej charakteru.

Dacia Duster to absolutny bestseller

W ciągu trzech lat model ten podbił serca klientów w całej Europie. Niska cena, lepsze niż w poprzedniku wykończenie i sensowne silniki sprawiają, że Duster dosłownie znika z salonów. Dacię czeka jednak spore wyzwanie - dopasowanie tego auta do nowych norm emisji CO2.

Według najróżniejszych źródeł na tapecie są dwie strategie. Pierwsza stawia na zastosowanie systemu miękkiej hybrydy w każdym wariancie silnikowym. Druga dodatkowo uwzględnia wprowadzenie do oferty wariantu hybrydowego. Stawia się tutaj na wersję E-TECH z Clio, czyli kombinację silnika 1.6 z jednostką elektryczną i małą baterią. Hybryda plug-in raczej nie jest brana pod uwagę ze względu na konstrukcję platformy tego auta. Można się jednak spodziewać, że kolejny Duster (trzeciej generacji) będzie już znacznie mocniej zelektryfikowany.