Dodge Challenger ma już 50 lat i właśnie obchodzi urodziny

Jesienią 1969 roku na świat przyszedł Dodge Challenger, jestem z najbardziej kultowych samochodów świata. 50 lat po premierze wiele się nie zmieniło - ludzie wciąż kochają jego unikalny wygląd i charakter.

Podczas targów w Los Angeles Dodge Challenger zaprezentował się w urodzinowej odsłonie na 50-lecie modelu. Będzie to pakiet dostępny do popularnych wariantów: GT RWD, R/T Shaker, R/T Scat Pack Shaker i R/T Scat Pack Shaker Widebody. Nie spodziewajcie się jednak wybitnej dostępności takich modeli.

Dodge przyjął ciekawą koncepcję. Otóż każdy wariant wyposażeniowy w każdym z siedmiu dostępnych kolorów będzie wyprodukowany w liczbie zaledwie 70 egzemplarzy. Łącznie daje to równo 1960 pojazdów i ani jednego więcej. Ci, którzy mają więc chęci na rasowego muscle cara w unikalnym stylu muszą raczej szybko pobiec do salonów.

A jest tutaj po co się ustawiać w kolejce. Dodge Challenger 50th oferowany będzie w 7 klasycznych odcieniach, które nawiązują do oryginalnych lakierów z pierwszego modelu. Kolor nadwozia przejawia się też we wnętrzu za pośrednictwem dedykowanych przeszyć i akcentów kolorystycznych. Poza tym będzie tutaj dużo skóry Nappa oraz alcantary, co doda nieco luksusowego charakteru.

Silników i napędu nie tknięto

Wybierając więc Dodge'a Challengera w jednej z dostępnych wersji wyposażeniowych, musimy zdecydować się na przypisaną do niej jednostkę napędową. Inżynierowie tej marki stwierdzili, że to co oferują jest już wystarczająco dopracowane. I chyba mieli rację.

Co ciekawe w Polsce też kupicie Challengera - nie brakuje tutaj niezależnych importerów, takich jak na przykład warszawski salon Edmark, specjalizujący się w sprzedaży Jeepów, Chryslerów czy właśnie Dodge'ów.