Poznaj elektromobilność zza kierownicy. EV Experience 2023 obędzie się już w maju

Pod koniec maja odbędzie się kolejna edycja wydarzenia EV Experience. To unikalna okazja, aby sprawdzić w jednym miejscu nowe auta elektryczne. autoGALERIA.pl objęła patronatem medialnym to wydarzenie.

Już pod koniec, w dniach 26-27 maja, będziecie mieli unikalną okazję poznać elektromobilność z bliska. Przed nami kolejna, druga już edycja wydarzenia EV Experience. Podobnie jak i w ubiegłym roku, autoGALERIA.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

EV Experience 2023. Na co możecie liczyć?

Tor Modlin znowu zamieni się w miejsce, w którym można poznać elektromobilność. W planach jest ponad 2000 jazd próbnych, a na tym unikalnym obiekcie pod Warszawą pojawi się ponad 70 atrakcyjnych samochodów elektrycznych.

EV Experience 2023 EV Experience 2023

Jazdy testowe będą odbywały się na dwóch torach. Wyjadą na nie najróżniejsze auta - od zwyczajnych miejskich samochodów na prąd, aż po te najbardziej luksusowe i najdroższe. Nowością będzie też moduł offroadowy.

Tam pojawią się samochody elektryczne, dla których jazda poza utwardzonymi szlakami nie jest wyzwaniem. Będzie to też pokaz możliwości takich maszyn.

"Pierwsza edycja EV Experience udowodniła, że zainteresowanie zeroemisyjnymi pojazdami w Polsce jest bardzo duże. W wydarzeniu wzięło ponad 2 000 gości, którzy mieli do dyspozycji 34
testowe pojazdy elektryczne, za kierownicami których pokonali łącznie ponad 5 500 kilometrów w łącznym czasie 27 godzin. W tym roku dla odwiedzających przygotowaliśmy szereg nowych atrakcji. Znacznie zwiększyliśmy liczbę zaplanowanych jazd testowych, będzie też strefa EXPO z kilkudziesięcioma markami, strefa elektrycznych dostawczaków i jednośladów. Dla rodzin, w ramach motoryzacyjnego pikniku, przygotujemy zlot foodtrucków, strefę dla dzieci i VIP Zone" –
komentuje Maciej Mazur, dyrektor zarządzający z PSPA.

EV Experience 2023

"W tym roku dla gości EV Experience zostanie dodatkowo udostępniony specjalny tor off-roadowy, na którym prezentowane będą możliwości wybranych i uterenowionych pojazdów elektrycznych. Łącznie zrealizowanych zostanie ponad 2000 jazd testowych dla wszystkich osób, którzy chcą poznać oraz doświadczyć elektromobilności w praktyce" – wskazuje Łukasz Lewandowski, Prezes EV Klub Polska.

EV Experience 2023. Co warto wiedzieć o tym wydarzeniu?

Tegoroczna edycja znowu podzielona będzie na dwa dni. 26 maja przeznaczono na dzień biznesowy, skierowany do specjalistów i ekspertów. 27 maja będzie z kolei dniem otwartym dla wszystkich. Oprócz jazd testowych można liczyć też na inne atrakcje, w tym na spotkania z ciekawymi osobistościami ze świata motoryzacji, strefę gamingową i wiele innych.

Bilet wstępu na dzień otwarty kosztuje 39 złotych.