Elektryczny Fiat 500 na pierwszych zdjęciach. Jest na czym zawiesić wzrok!

To chyba jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Elektryczny Fiat 500 jeszcze nieoficjalnie ujrzał światło dzienne. Jest na co popatrzeć!

Wiele osób bało się, że Fiat nie podoła z zadaniem stworzenia nowego wcielenia modelu 500. Włosi wysoko postawili sobie poprzeczkę, gdyż aktualna generacja jest tak udana, że ciężko w niej cokolwiek poprawić. Jak się jednak okazuje możliwości są ogromne - nowy elektryczny Fiat 500 prezentuje się doskonale!

Fiat 500 - spalinowy i elektryczny to dwie różne bajki

Włosi podjęli ciekawą decyzję. Otóż na rynku równolegle oferowane będą dwa Fiaty 500. Pierwszy z nich to nasz stary znajomy, czyli wariant spalinowy, teraz oferowany także jako miękka hybryda. Drugi to nowość, czyli stricte elektryczny wariant.

Na temat danych technicznych jeszcze nic nie wiadomo - na te musimy poczekać. Póki co możemy jedynie zawiesić wzrok na ciekawej linii. Zachowano tutaj niemal wszystkie udane elementy, a całość przyprawiono nowoczesnym stylem.

Bardzo udane wizualnie zdaje się być wnętrze. Tutaj w ciekawy sposób nawiązano do klasyki, maksymalnie uproszczając deskę rozdzielczą i powracając do dwuramiennej kierownicy. Na szczycie konsoli centralnej znajdziemy natomiast ekran systemu multimedialnego.

Elektryczny wariant zyska także wersję Giardiniera

Fiat 500 (ale ten elektryczny) zyska także praktyczną wersję Giardiniera, czyli małe kombi. Ten wariant poznamy jednak z lekkim opóźnieniem - priorytetem było klasyczne nadwozie. Samochód ten powstał na całkowicie nowej architekturze, co sugeruje, że ilość miejsca w środku będzie zadowalająca, a podłoga pomieści pojemniejsze baterie.