Fiat 600 2024. Tak wygląda nowy włoski miejski crossover

Oto kolejny nowy samochód, który wyjedzie z tyskiej fabryki grupy Stellantis. Fiat 600 2024 jest miejskim crossoverem o ciekawej stylistyce. Czy podbije serca klientów w Europie?

Stellantis podkręca tempo. Jeep Avenger nie tylko zyskał tytuł europejskiego samochodu roku, ale zaczyna się dobrze sprzedawać. Oczywiście póki co te obiecujące wyniki są z południa Europy (w tym z Włoch), aczkolwiek i w innych krajach "mały Amerykanin z Polski" nabiera rozpędu. Lada chwila dołączy do niego jego mniejszy brat, Fiat 600 2024.

Dość niespodziewanie ta nowość została sfotografowana w Rzymie, gdzie w okolicach Watykanu realizowano sesję zdjęciową. Zobaczcie jak wygląda nowy Fiat bez jakiegokolwiek kamuflażu.

Fiat 600 2024. Mały, zgrabny i w charakterystycznym stylu

W tej marce design 500-ki wciąż wytycza ścieżkę dla innych modeli. Tak jak kiedyś po małej spalinowej 500-ce przyszedł 500L i 500X, tak teraz do elektrycznej 500-ki dołącza auto o numerze 600.

To dobry wybór, gdyż pomijając Seicento, 600-ka była większa i charakterystycznie garbata. Do tego tutaj widać pewne nawiązanie do Fiata 600 Multipla, głównie w formie linii szyb i kąta tylnej części nadwozia.

Fiat 600 2024

Przód wyróżniają lampy, które przywodzą na myśl elektrycznego Fiata 500. Dodano im jednak "kreski", które są wyróżnikiem tego auta. Tył również zachowano w stylu mniejszego brata.

Nowy Fiat 600 2024 bazuje na platformie, która wywodzi się z Peugeota 2008

Jest to konstrukcja grupy Stellantis, która staje się fundamentem całego segmentu B. W przypadku Jeepa Avengera postawiono przede wszystkim na elektryfikację, ale dla rynków wolniej przechodzących transformację przygotowano też wersję spalinową. Ta korzysta z jednostki 1.2 PureTech o mocy 100 KM i jest spięta z 6-biegową skrzynią biegów.

Dokładnie takiego samego podziału spodziewamy się w przypadku tego samochodu. 600-ka dostępna będzie w wydaniu elektrycznym, z akumulatorem o pojemności 54 kWh i silnikiem o mocy 156 KM, a także z jednostką benzynową. 1.2 o mocy 100 KM.

Wyposażenie ma być bardzo dobre - nie zabraknie nowoczesnych multimediów, kompletu systemów bezpieczeństwa i wielu innych dodatków z zakresu komfortu.

Oficjalna premiera powinna mieć miejsce w najbliższych tygodniach

Fiat nie chwali się dokładną datą, ale raczej nie będą to odległe miesiące. Realizacja sesji zdjęciowej w ciągu dnia, nieosłoniętym samochodem, sugeruje rychły debiut tego crossovera.

Źródło: CocheSpias