Fiat E-Ducato chce namieszać wśród elektrycznych dostawczaków. Oferuje duży zasięg

Fiat E-Ducato debiutuje w produkcyjnej wersji. Ten elektryczny dostawczak ma spore szanse namieszać na rynku - głównie za sprawą dużego zasięgu.

Włosi ponad rok temu po raz pierwszy pokazali swojego elektrycznego dostawczaka. Fiat E-Ducato dołączy do powoli rozrastającego się segmentu aut użytkowych w wydaniu stricte elektrycznym. Tu chodzi nie tylko o obniżenie emisji dwutlenku węgla. Jak się okazuje coraz większa liczba firm faktycznie widzi zastosowanie dla takich pojazdów, zwłaszcza gdy są one wykorzystywane wyłącznie w mieście.

Fiat E-Ducato - od 200 do nawet 330 kilometrów zasięgu

Sercem tego modelu będzie silnik elektryczny o mocy 120 KM i momencie obrotowym wynoszącym 280 Nm. Model ten zyska kilka wariantów pojemności baterii, aczkolwiek FIAT nie chwali się jeszcze szczegółami. Wiemy jedynie, że zapewnią one od 200 do 330 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu.

Fiat E-Ducato umożliwi także szybkie ładowanie prądem stałym, z maksymalną mocą wynoszącą 50 kW. Pozwoli to na szybkie "zatankowanie" auta podczas miejskiej eksploatacji.

Włosi założyli, że auto będzie używane w tak zwanym "transporcie ostatniej mili", czyli w mieście. Tutaj napęd elektryczny sprawdzi się doskonale, a nawet najmniejszy zasięg powinien pozwolić na cały dzień pracy. W przypadku takich pojazdów ładowanie najczęściej odbywać się będzie w nocy, w bazie przewoźnika.

Fiat E-Ducato - paka ma od 10 do 17 metrów sześciennych

Oznacza to, że jej pojemność nie zmniejszyła się względem wersji spalinowych. Co ciekawe ładowność w topowych wariantach wynosi 1950 kilogramów. To doskonały wynik w obciążonym bateriami aucie.

Samochód dostępny będzie w salonach już za kilka tygodni. Wtedy też poznamy oficjalny cennik.