Ford Explorer kosztuje 372 700 zł. Czy jest warty takich pieniędzy?

Ford Explorer został już przez nas prześwietlony. Póki co jednak poznajcie cennik tego auta - nieco inny, niż pierwotnie podawany.

Okazuje się bowiem, że Ford Explorer jest nieco droższy. Cena jest naprawdę wysoka, gdyż najtańszy wariant wyceniono na 372 700 zł.

W tej cenie dostępny jest Ford Explorer ST-Line

Drugą opcją jest wariant Platinum, droższy o 2 000 zł i cechujący się nieco bardziej elegancką stylistyką. Ford w przypadku tego modelu postawił na "jazdę po bandzie". W Europie Explorer dostępny jest wyłącznie z topowym silnikiem i najbogatszym wyposażeniem.

Serce jest tutaj bardzo ciekawe - to jednostka 3.0 V6, którą połączono z układem PHEV. Moc? 457 KM i aż 825 Nm momentu obrotowego. Jak pokazała pierwsza jazda tym autem, mocny silnik i sześć cylindrów nie oznaczają wysokiego zużycia paliwa. O tym przeczytacie jednak w osobnym artykule.

Co oferuje Ford Explorer?

Bardzo dużo. To mierzący niemal 5,1 metra długości SUV, który zdaje się być doskonałą odpowiedzią na potrzeby wielu rodzin. Na samym prądzie przejedziemy tutaj do 40 kilometrów. Rozładowana bateria oznacza z kolei przełączenie auta w tryb hybrydowy. Ładowanie baterii zajmuje blisko 6 godzin.

Ford Explorer

Wyposażenie jest tutaj kompletne - topowe multimedia (z pionowym ekranem), skórzana tapicerka czy szereg udogodnień z zakresu komfortu to rzeczy, które są tutaj standardem. Lista opcji ogranicza się do lakieru metalicznego i akcesoriów zewnętrznych.

Czy Ford Explorer jest tyle warty?

Na to trzeba odpowiedzieć sobie samemu. Blisko 400 000 zł za Forda robi wrażenie. Z naszych informacji wynika jednak, że zainteresowanie tym samochodem - jak na jego cenę - jest widoczne. Niektórzy dealerzy mają już zarezerwowane samochody.