Ford Focus mocno się zmieni. Lifting wprowadzi całkowicie nowy front

Ford Focus czwartej generacji dopiero w tym roku skończy trzy lata. Jak widać marka nie chce zwlekać i szykuje bardzo duży lifting tego auta. Przede wszystkim mocno zmieni się front popularnego modelu.

Lepiej szybciej niż zbyt późno? Na to wygląda. Ford Focus na rynku obecny jest raptem 3 lata. Tymczasem marka już szykuje mu solidny lifting, który nie ograniczy się do kosmetycznych zmian. Możemy spodziewać się małej rewolucji, głównie pod postacią całkowicie nowego frontu. Ta zmiana jest jednak konieczna, gdyż marka obiera nowy kierunek stylistyki.

Ford Focus zyska znacznie węższe lampy

Charakterystyczne przednie światła zostaną zwężone, a lampy zostaną wyposażone w LED-y z nową sygnaturą świetlną. To przygotowanie do unifikacji gamy modelowej z nadchodzącymi autami. Na czele jest tutaj model Stormtrak, czyli następca Mondeo. Nie będzie to już klasyczny przedstawiciel segmentu D, a raczej podniesione kombi, nawiązujące nieco do Subaru Outback czy do Volkswagena Passata Alltracka.

Warto też zwrócić uwagę na to, że nowy front ma w sobie sporo z oferowanego obecnie Mondeo. Wystarczy spojrzeć na układ świateł LED oraz sam kształt lamp.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA FOCUSA W ODŚWIEŻONYM WYDANIU

Lekkie zmiany zajdą też z tyłu

Tutaj kosmetycznie odświeżone zostaną światła i zderzaki. Można spodziewać się debiutu atrakcyjniejszego wizualnie oświetlenia LED, które również zyska unikalną sygnaturę świetlną.

Zagadką pozostaje wnętrze. Ford ogłosił strategiczną współpracę z Google, której efektem ma być stworzenie nowych multimediów. Można spodziewać się, że prace trwają od pewnego czasu, a nowe rozwiązanie poznamy właśnie w Focusie. Patrząc na zmiany w innych krajach, spodziewamy się połączonego jedną taflą szkła ekranu zegarów i systemu inforozrywki.

Ford Focus 2021

Ford Focus zyska też wyczekiwane warianty napędowe

Jest to przede wszystkim hybryda plug-in, która złapała opóźnienie z powodu problemów z Kugą PHEV. Winowajcą jest tutaj dostawca baterii, przez błąd którego auta mogą się palić. Lifting będzie więc dobrym momentem, aby ofertę uzupełnić wyczekiwanym przez niektórych wariantem. Poza tym elektryfikacja może zapukać także do gamy ST. Nowy RS niestety nie jest już na tapecie - Ford podobno przerwał prace nad tym modelem, skupiając się na innych, głównie "elektrycznych" projektach.

Nowy Ford Focus zadebiutuje zapewne pod koniec bieżącego roku lub nawet na początku przyszłego. Amerykańska marka ma dużo do zrobienia - niemal każdy konkurent przeszedł duży lifting lub zyskał całkowicie nową generację. Tym samym najważniejszym celem jest zachowanie konkurencyjności względem coraz nowocześniejszych aut.