Ford Focus po liftingu zyska więcej charakteru. Dobra zmiana?

Ford Focus lada chwila zadebiutuje w odświeżonym wydaniu. Błękitny owal wyraźnie zaostrzy stylistykę tego auta, stawiając na ciekawsze linie. To dobry kierunek zmian, który prezentujemy Wam w pierwszym renderze tego auta.

Premiera tego auta w wersji po liftingu to kwestia tygodni. Ford Focus przejdzie pierwszą dużą modyfikację, która mocno odmieni jego charakter. Błękitny owal odświeża swoją stylistykę i stara się upodobnić wszystkie modele do nowego języka designu, który jest dużo bardziej agresywny. Na bazie zdjęć szpiegowskich zamaskowanego Focusa nasi koledzy z redakcji Motor.es przygotowali pierwszy render tego auta.

Ford Focus stanie się dużo bardziej atrakcyjny

Wszystko to za sprawą nowego frontu. Zyska on wąskie i ostro zarysowane lampy. To wciąż swego rodzaju nawiązanie do pierwszej generacji tego samochodu, będącej przełomem dla całego segmentu samochodów kompaktowych.

Zdjęcia szpiegowskie sugerują też zmianę kształtu grilla. Może on być nieco węższy, a towarzyszyć mu będzie ostrzej narysowany zderzak przedni.

O dziwo tylna część nadwozia pozostanie niemal nietknięta. Szkoda, bo i tutaj kilka zmian wizualnych byłoby mile widzianych.

Dyskretne zmiany zagoszczą też w kabinie

Będą one jednak z pewnością bardzo kosmetyczne i ograniczą się do nowych materiałów wykończeniowych i unowocześnionego systemu multimedialnego. To jednak powinno wystarczyć do zachowania konkurencyjności wobec innych aut z segmentu C.

Hybrydy? Tak, ale...

Cały czas pod znakiem zapytania stoi modernizacja gamy jednostek napędowych. Ford już w ubiegłym roku postawił na miękkie hybrydy w kluczowych silnikach. Teraz do gamy dołączyć może wariant plug-in hybrid, który byłby bardzo wskazany przy rywalizacji z graczami z grupy Volkswagena. Ford planował taki wariant, ale wieści na jego temat jest bardzo mało. Na pewno wymagałby on zastosowania mniejszej jednostki napędowej, wszak 2,5-litrowa wolnossąca konstrukcja z Kugi może być zbyt duża do takiego samochodu.

Kiedy zadebiutuje Ford Focus w odświeżonym wydaniu?

Premiera powinna mieć miejsce tuż po wakacjach. Można śmiało obstawiać, że przełom września i października będzie dobrym momentem. W tle pojawią się targi w Monachium, podczas których także zobaczymy wiele nowych aut. Bez wątpienia Ford nie będzie dłużej zwlekać z pokazaniem tak ważnego auta, w końcu Focus jest cały czas jednym z motorów napędowych sprzedaży.