Ford Focus 2022 zaczyna wyglądać jak Mondeo. To dobry kierunek zmian

Ford Focus 2022 zaczyna nabierać kształtów. Zamaskowany egzemplarz sfotografowany podczas testów na północy Europy pokazuje nową twarz tego auta.

Zamaskowany Ford Focus pojawił się na drogach dość niespodziewanie - wszak model ten ma raptem nieco ponad trzy lata. Amerykańska marka szykuje jednak sporą rewolucję w wyglądzie swoich aut. Ujednolicenie języka stylistycznego jest więc jak najbardziej wskazane, co jak widać będzie działo się bardzo szybko. Ford Focus 2022.

Ford Focus 2022 - tak, zdecydowanie upodobni się do Mondeo

Pierwsze zdjęcia zamaskowanego Focusa sugerowały nieco upodobniony do Mondeo front. Jak się jednak okazuje zmiany będą zdecydowanie większe. Nowe zdjęcia dokładnie prezentują wąskie lampy, które zastąpią dotychczasowe światła. Taka zmiana zdaje się być dobrym pomysłem, gdyż zdecydowanie uatrakcyjni front i doda dynamiki całej sylwetce Focusa.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nowy front Forda Focusa 2022

Nieco mniej zmian zyska tył. Jak widać jedyną nowością będzie delikatnie przeprojektowany zderzak oraz nowa sygnatura świetlna lamp.

Ford Focus 2022 dostanie za to całkowicie nowe wnętrze

Tablety atakują - także w Fordzie. Chińskie modele tej marki zyskują już rozwiązanie, które wizualnie mocno przypomina ekrany z nowych Mercedesów. Dwa połączone wyświetlacze mogą też zadebiutować w Focusie, co nieco ujawniają zdjęcia. Jeśli przyjrzycie się ujęciom z widocznym kokpitem, to z łatwością zauważycie długą linię skrywającą najprawdopodobniej dwa ekrany.

Ford Focus 2022

Ford kilka dni temu ogłosił strategiczną współpracę z Google. Jej efektem mają być nowoczesne multimedia, które zadebiutują dopiero w 2023 roku. Być może Amerykanie przygotowują coś na kształt rozwiązania przejściowego, które będzie pomostem pomiędzy obecnie oferowanym systemem SYNC, a nowymi technologiami.

Ford Focus 2022 dostanie też nowe silniki

Przede wszystkim może to być wisząca w powietrzu od dłuższego czasu hybryda plug-in, która byłaby dobrym dopełnieniem oferty marki. Przede wszystkim ułatwiłaby Fordowi utrzymanie niskiej średniej emisji CO2, a przy okazji byłaby dobrą propozycją w krajach, gdzie hybrydy plug-in są "premiowane" dodatkowymi ulgami i przywilejami.

Ford Focus 2022

Poza tym większość wariantów może być wspierana systemem miękkiej hybrydy. Nie zdziwi nas sytuacja, w której trafi on także do sportowego modelu ST. RS całkowicie wypadł z gry, o czym już wielokrotnie pisaliśmy. Ford stawia za to na nowe modele, w tym na Stormtraka - następcę Mondeo.

Premiera nowego Focusa będzie miała miejsce w drugiej połowie bieżącego roku, tak więc model ten będzie oferowany już jako rocznik 2022.