Ford Focus ST zyskuje Track Pack. Teraz zaskoczy swoimi możliwościami

Ford Focus ST zyskuje Track Pack. Pod tą nazwą kryje się cały zestaw zaawansowanych modyfikacji, które poprawią możliwości tego auta. Oto co się zmieniło.

Wiemy już, że ten model nie zyska następcy. Nim to jednak nastąpi dostajemy najlepsze wydanie obecnej generacji. Ford Focus ST może być od teraz wyposażony w Track Pack. Jest to zestaw modyfikacji, dzięki którym potencjał tego hothatcha będzie jeszcze łatwiejszy do wykorzystania.

Ford Focus ST Track Pack 2023. Fani jazdy na torze polubią to!

Przede wszystkim Ford przyłożył się do tego zadania. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego - zwłaszcza, gdy za projektem stoi dział Ford Performance.

Ford Focus ST Track Pack

Popularny hothatch przede wszystkim otrzymał regulowane zawieszenie KW Automotive. Dzięki temu można je dopasować do warunków, w których się poruszamy. Auto jest obniżone o 10-15 mm, a specjalne sprężyny oferują o 50% wyższą sztywność.

Regulacja zawieszenia wygląda imponująco. Mamy 16 ustawień wybicia i 12 stopni reakcji.

Nowością są też tutaj 19-calowe lekkie felgi aluminiowe. Ważą o około 10% mniej od standardowych, a przy okazji cieszą oko rasowym wzorem. Obuto je w opony Pirelli P Zero Corsa.

Za nimi kryje się natomiast wydajny układ hamulcowy. Przygotowała go firma Brembo. Tarcze o średnicy 363 mm z przodu współpracują z 4-tłoczkowymi zaciskami.

Ford obiecuje zwiększoną wydajność podczas długich sesji na torze. Dzięki dobrej wentylacji i za sprawą specjalnych materiałów efekt fadingu ma być tutaj mocno ograniczony.

Ford Focus ST Track Pack 2023. Pod maską bez zmian

Sercem tego auta jest jednostka 2.3 EcoBoost, która generuje 280 KM i 420 Nm momentu obrotowego. Moc trafia na przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej z funkcją automatycznych międzygazów przy redukcjach.

Warto przypomnieć, że na przedniej osi znajdziemy tutaj elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (eLSD).

Osiągi raczej nikogo nie zawiodą. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 5,7 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h.

Ford Focus ST Track Pack dostępny jest w kolorach Agate Black, Fantastic Red, Frozen White, Magnetic i Mean Green. Ten ostatni idealnie pasuje do charakteru tego samochodu - tym bardziej, że część elementów wykończono czernią.

Są to między innymi lusterka, dach i wstawki w zderzaku. Obramowanie liter ST także wykończono czernią.

Pakiet torowy Performance dostępny jest w Austrii, Belgii, Czechach, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, na Węgrzech, w Irlandii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.