Bądź niczym Starsky i Hutch. Ford Gran Torino z 1975 roku wygląda doskonale

Pasiasty pomidor melduje się na służbie. Replika kultowego auta z serialu Starsky i Hutch właśnie trafiła na sprzedaż. Ford Gran Torino to auto otoczone swego rodzaju kultem i bardzo cenione przez fanów amerykańskiej motoryzacji.

Obstawiam, że większość naszych czytelników nigdy nie oglądała tego serialu. Mimo to czerwony Ford Gran Torino z 1975 roku jest bardzo rozpoznawalny, a niemal każdy wie, że jeździli nim detektywi Starsky i Hutch. Ten amerykański serial z drugiej połowy lat siedemdziesiątych dzisiaj jest klasykiem telewizji - podobnie jak ten samochód.

W USA na sprzedaż trafiła świetnie wykonana replika służbowego auta policjantów z fikcyjnego Bay City. To nie tylko gratka dla fanów serialu, ale także dla pasjonatów amerykańskiej motoryzacji.

Ford Gran Torino z 1975 roku to wyj.atkowa maszyna

Zresztą Gran Torino cały czas uznawane jest za jeden z najbardziej charakterystycznych samochodów z USA. Co prawda nie cieszy się statusem auta kultowego, jak chociażby Dodge Challenger i Charger, ale ma wiernych fanów.

Ford Gran Torino 1975

Zresztą użycie go w serialu Starsky i Hutch wpłynęło na popularność Forda. Sprzedaż poszła w górę, a ludzie chcieli jeździć tym samochodem. W 1975 roku sprzedano aż 400 000 egzemplarzy tego modelu.

Gran Torino stało się także głównym motywem fenomenalnego filmu Clina Eastwooda z 2008 roku. Po jego kinowym debiucie, zainteresowanie tym Fordem wyraźnie wzrosło - zwłaszcza wśród kolekcjonerów.

Auto, które trafiło na sprzedaż, to wierna replika serialowego samochodu

Model z rocznika 1975 przeszedł kompletny remont, podczas którego przemalowano go w barwy serialowej maszyny. Pod maską kryje się silnik 429 V8 Windsor, czyli jedna ze słabszych wersji tej jednostki. Co ciekawe w serialu używano jeszcze słabszych aut, z silnikami 400 i 351. Legenda głosi jednak, że niektóre samochody, służące do kręcenia scen pościgowych, wyposażono w największy silnik 460.

Auto, które trafiło na platformę "Bring A Trailer", zostało wyposażone w automatyczną skrzynię biegów C4, 15-calowe felgi i szereg gadżetów z epoki. Znajdziemy tutaj oryginalne radio Philco i kogut mocowany na magnesie. Fani serialu będą więc zachwyceni.

Ford Gran Torino 1975

Obecna cena tego auta jest zaskakująco niska - najwyższa oferta to 5 600 dolarów. Z pewnością jednak ta kwota wzrośnie do końca aukcji. Ogłoszenie oraz szczegółowe informacje na temat tego egzemplarza znajdziecie na portalu Bring A Trailer.