Oto nowy Ford Mondeo 2023. Wszystko jest już jasne

Ten wyciek raczej nie był planowany. Oto nowy Ford Mondeo 2023 - kolejna nowość tej marki. Co powiecie na tak odważną stylistykę?

Kilka miesięcy temu światło dzienne ujrzał Ford Evos, który przez wielu uznawany był za następcę Mondeo. Jak się jednak okazało byliśmy w błędzie, a marka zdementowała takie plotki. Niemal jednocześnie na drogi w Europie wyjechał zamaskowany samochód, który miał być właśnie tym właściwym Mondeo. Zaskoczenia nie dało się ukryć, gdyż jego stylistyka bardzo mocno przypominała właśnie Evosa. Teraz wszystko jest jasne - oto Ford Mondeo 2023. W Chinach wyciekły pierwsze zdjęcia kolejnej generacji tego auta.

Ford Mondeo 2023 - prawie jak Evos, ale jednak inny

Szczerze mówiąc trzeba dobrze się przyjrzeć, aby zauważyć różnice pomiędzy tymi samochodami - zwłaszcza w przedniej części nadwozia. Bezpośrednie porównanie najlepiej uwydatnia wszystkie cechy Mondeo. Zastosowano tutaj inaczej zaprojektowany zderzak, a sama linia dachu jest poprowadzona niżej.

Ford Mondeo 2023

Kilka wspólnych cech znajdziemy także w profilu tego auta. Zaskakują między innymi ukryte klamki, które stają się nowym standardem w wielu samochodach.

Za słupkiem B zaczyna się z kolei największe zróżnicowanie pomiędzy tymi autami. Evosowi bliżej jest do crossovera - ma wyżej poprowadzoną linię dachu i wielką pokrywę bagażnika. Tymczasem nowy Ford Mondeo 2023 stawia na bryłę zbliżoną do klasycznego liftbacka. Zupełnie inaczej prezentuje się także tył, który ma węższe lampy połączone blendą.

Wersja podstawowa będzie dużo bardziej "konwencjonalna"

Nie ma tutaj czarnych wstawek w zderzaku, a sama linia frontu jest dużo łagodniejsza.

Ford Mondeo 2023

Specyficznie prezentują się tutaj lampy, które ukryto w kanciastych obudowach poniżej świateł do jazdy dziennej. Czy wygląda to dobrze? Na to pytanie odpowiedzą klienci - aczkolwiek nie da się odmówić tej linii świeżości i ciekawego wizerunku.

Wygląda auta, które "pokazano" w Chinach, w stu procentach pokrywa się ze zdjęciami zamaskowanych pojazdów jeżdżących po Europie. Nic nie wskazuje jednak na to, aby samochód ten miał trafić na Stary Kontynent - póki co nie ma na ten temat żadnych szczegółowych informacji.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia szpiegowskie Forda Mondeo (motor1.com)

Ford Mondeo 2023 - kiedy oficjalnie go poznamy?

Stawiamy na początek przyszłego roku - o ile marka nie zdecyduje się na przyspieszenie wirtualnego debiutu ze względu na ten wyciek. Na tapecie jest jednak jeszcze jedna duża premiera, czyli nowy Ranger. Ten model ujrzy światło dzienne już pod koniec listopada.