Ford Mustang wielkim sukcesem sprzedażowym! Nr 1 w Niemczech!

Decyzja o wysłaniu Mustanga za ocean okazała się strzałem w dziesiątkę. Na każdym rynku, na którym się pojawia, sportowy wóz Forda osiąga gigantyczny sukces. Ale Amerykanów chyba najbardziej cieszy "szczyt" na trudnym i wymagającym rynku niemieckim.

Ford Mustang właśnie został ogłoszony najlepiej sprzedającym się samochodem u naszych zachodnich sąsiadów. W ciągu ostatniego roku, na słynne niemieckie drogi wyjechało niemal 6 000 "amerykańskich" Fordów, dzięki czemu udało się przegonić zarówno Porsche 911, jak i Audi TT. Oczywiście, dużym atutem jest cena, jednak jeśli samochód by się nie spodobał, nie byłoby mowy o tak dużej sprzedaży. O dziwo, mimo rosnących cen paliwa, i europejskich obostrzeń dotyczących samochodów "niepoprawnych politycznie", większość sprzedanych "koników" ma pod maską silnik 5.0 V8, a jedynie niewielka część napędzana jest przez czterocylindrowego Ecoboosta.  Około dwóch tysięcy z niemieckich Mustangów to wersje Convertible.

Ford_Mustang_Cabrio_03

Jednak nie tylko w Niemczech Ford odnosi sukcesy. Na amerykańskim rynku w tym momencie Mustang zajmuje 46 % rynku średnich samochodów środkowych, przed Camaro (różnica 33 tys. sztuk) i Challengerem.

Ford jest też najlepiej się sprzedającym samochodem o mocy powyżej 250 KM w Wielkiej Brytanii (4 400 sztuk) oraz najpopularniejszą "sportówką" w Arabii Saudyjskiej, RPA i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dobrze idzie też sprzedaż w Chinach (3 800 szt.) i w Australii (3 300 szt.).

ford-mustang-gt-01

Ten ostatni kraj zmaga się też z podobnym problemem co Wielka Brytania. Na Mustanga ze względu na popularność, trzeba czekać. W wersji RHD (sprzedano w sumie 27 000 takich) czas oczekiwania może sięgnąć nawet 10 miesięcy.

Gratulujemy Fordowi sukcesów!

Ford Mustang najnowszej generacji dostępny jest w 81 krajach, z trzema silnikami (2.3 Ecoboost, 5.0 V8 oraz 3.7 V6 w Ameryce Płn. ), w dwóch wersjach nadwozia i z dwiema skrzyniami biegów do wyboru.

Cena w Polsce zaczyna się od 159 000 zł za wersję Ecoboost i 180 000 zł za wersję GT z silnikiem V8.

Poniżej możecie znaleźć nasze testy hitu z USA.