Transit dla sztuki - Ford wspiera Muzeum Narodowe w Warszawie dwoma autami

Ford został partnerem logistycznym Muzeum Narodowego w Warszawie i przekazał tej instytucji dwa nowe Fordy - jest to Transit i Tourneo Custom.

Ford i Muzeum Narodowe w Warszawie rozpoczynają strategiczną współpracę, której celem jest partnerstwo logistyczne w kwestii transportu dzieł sztuki oraz pracowników tej instytucji. Marka z błękitnym owalem przekazała dwa samochody - Forda Transita oraz Tourneo Custom. Samochody te mają służyć nie tylko w Warszawie, ale także na terenie całej Europy.

Ford i Muzeum Narodowe - ważna współpraca

Co ciekawe Muzeum Narodowe w Warszawie bardzo mocno eksploatuje swoje samochody. Aż 90% eksponatów transportowanych jest na kołach, a kierowcy tej instytucji pokonują setki tysięcy kilometrów rocznie. Z tego powodu Ford postanowił przekazać dwa najnowsze auta ze swojej oferty pojazdów użytkowych. Duży Ford Transit w najwyższym wariancie wyposażony jest w dwulitrowego diesla o mocy 185 KM, 10-biegowy automat i układ miękkiej hybrydy, który zwiększa oszczędność tej jednostki. Co więcej, na pokładzie jest komplet systemów bezpieczeństwa, które zwiększają komfort podróżowania. Warto dodać, że każdy z tych samochodów posiada usługę FordPass Pro. Zapewnia on zdalny dostęp do samochodu oraz podgląd jego lokalizacji. Ford Tourneo Custom w wersji osobowej będzie z kolei środkiem transportu dla pracowników Muzeum Narodowego w Warszawie. Samochód ten będzie wozić także gości, którzy przyjeżdżają z całego świata do tego miejsca.