Genesis G80. Koreańska marka nabiera solidnego rozpędu

Efektowny wygląd idzie tutaj w parze z nowoczesnymi rozwiązaniami. Genesis G80 pokazuje, że Koreańczycy konsekwentnie rozwijają założoną przez siebie koncepcję.

Nieco w cieniu premier "genewskich", Genesis G80 został oficjalnie zaprezentowany - a w zasadzie "pokazany". Koreańczycy nie wdają się jeszcze w szczegóły techniczne i póki co dają nam tylko kilka zdjęć swojego nowego modelu.

Genesis G80 - w efektownym stylu

Trzeba przyznać, że kierunek obrany przez Genesisa jest bardzo ciekawy. Marka konsekwentnie rozwija charakterystyczny design i utrzymuje twardo obrany kierunek rozwoju.

Genesis G80

G80 wyróżnia się ciekawą linią nadwozia, nazywaną "athletic elegance". Nietypowy grill z przodu i podwójne wąskie światła wyróżniają ten model na tle konkurencji. Linia boczna zyskała z kolei lekko przeciągniętą ku tyłowi bryłę dachu, przez co sylwetka nawiązuje do tak zwanych "czterodrzwiowych coupe", z Audi A7 na czele.

Tył? Wąskie światła i zgrabne przetłoczenia tworzą zgrany zestaw, który łatwo wpada w oko. Genesis G80 zbiera już pozytywne opinie na temat swojego wyglądu (zwłaszcza w USA), co sugeruje, że może zyskać tam sporą popularność.

Klasycznie/nowocześnie

Wnętrze Genesisa G80 to mieszanka minimalistycznego wyglądu i estetycznych detali. Centrum sterowania stanowi tutaj ekran o przekątnej 14,5-cala, obsługiwany za pomocą pokrętła. Nie brakuje tutaj drewnianych dodatków i innych smaczków tworzących klimat samochodu z segmentu premium.

Klienci będą mieli szeroki wybór dostępnej kolorystyki wnętrza - nie zabraknie tutaj kilku odcieni skórzanej tapicerki i różnych paneli dekoracyjnych.

Kuzyn SUV-a

Genesis G80 wykorzysta platformę używaną także w modelu GV80. Oznacza to, że domyślnie napęd trafi na tylną oś, zaś 4x4 będzie tutaj jedną z opcji. Pod maską na pewno zagości 3.5-litrowe V6 z podwójnym doładowaniem (około 375 KM) i 2.5-litrowa jednostka T-GDI z czterema cylindrami.