Honda CR-V 2023 bez tajemnic. Jak zwykle "wyciekła" w Chinach

Konserwatywne linie zastępują fikuśną stylistykę obecnego wcielenia. Honda CR-V 2023 wyciekła przed oficjalnym debiutem - dzięki Chińczykom.

Japończycy raczej nie mają dzisiaj powodów do zadowolenia. Szykowana od dłuższego czasu Honda CR-V 2023 niespodziewanie pokazała się w pełnej krasie. Podziękować za to możemy chińskiemu urzędowi patentowemu, który jak zwykle umieszcza szereg zdjęć na swojej stronie internetowej.

Honda CR-V 2023 - bardziej "klasyczna", ale i przyjemna dla oka

Już pierwsze zdjęcia szpiegowskie sugerowały, że Honda postawi na dużo bardziej konserwatywną stylistykę. To akurat zdaje się być strzałem w dziesiątkę, gdyż CR-V zawsze miała problem z szybkim "starzeniem się".

Teraz nowy model dołączy do mocno odświeżonego portfolio marki. Front w dużej mierze nawiązuje do mniejszego HR-V i do nowego Civica. Proste wizualnie lampy połączono z chromowaną listwą ozdobną, zaś pomiędzy nimi króluje masywny grill.

Honda CR-V 2023

Tył z kolei to ewolucja koncepcji pionowych lamp, typowych dla tego modelu. Patrząc na nie można jednak odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z kolejnym modelem Volvo. Podobieństwo jest widoczne gołym okiem, a charakterystyczne ostre krawędzie szczególnie nawiązują do modelu XC60.

Wraz ze zdjęciami pojawiło się także sporo informacji technicznych. Honda CR-V 2023 ma 4703 milimetry długości, 1866 mm szerokości i 1690 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi solidne 2700 mm. Auto waży z kolei 1685 kilogramów.

Chińska wersja korzystać będzie z turbobenzyny. U nas takiej jednostki nie znajdziemy - jedynym silnikiem w ofercie CR-V zostanie hybryda, oferująca około 200 KM mocy.

Honda CR-V 2023 - wnętrze będzie nawiązywać do nowego Civica

Kokpit nie został jeszcze pokazany, aczkolwiek wcześniejsze zdjęcia szpiegowskie jasno i klarownie prezentują proste linie, które nawiązują do HR-V i do Civica. Minimalistyczny design staje się wyróżnikiem wszystkich nowych produktów marki.

Na pokładzie na pewno nie zabraknie dobrego wyposażenia - światła LED, nowoczesne multimedia i komplet systemów wspierających kierowcę to coś absolutnie pewnego.

Nowa Honda CR-V 2023 będzie miała duże wyzwanie, gdyż stanie do walki z Toyotą RAV4 Hybrid i z Fordem Kugą FHEV. To mocni zawodnicy, cieszący się uznaniem klientów. Czy Honda przebije się do czołówki sprzedaży? To pokaże czas, aczkolwiek z pewnością ma teraz więcej atutów wizualnych.