Volvo XC60 T8 2023 i inne modele z tym oznaczeniem stają się bardzo szybkie. Mają 461 KM

Przed Wami najmocniejsze produkcyjne auta tej szwedzkiej marki w historii. Volvo XC60 T8 i inne modele z tym oznaczeniem zyskują aż 461 KM. To jednak nie koniec zmian.

Solidny zastrzyk mocy zawsze jest mile widziany. Szwedzi może i stawiają na ekologię w swoim rozwoju, ale to nie przeszkadza w oferowaniu coraz mocniejszych samochodów. Volvo XC60 T8 2023 oraz inne modele noszące to oznaczenie zyskują spory pakiet zmian. Ucieszą one fanów solidnego przyspieszenia.

Volvo XC60 T8 2023 - większa bateria, więcej mocy

Ta hybryda plug-in jest bardzo chętnie wybierana przez klientów marki. Nic więc dziwnego, że Szwedzi postanowili wycisnąć z niej jeszcze więcej. Zadbano tutaj o każdy szczegół - nie skupiono się wyłącznie na mocy. Volvo zadbało także o zasięg, który już teraz był naprawdę zadowalający.

Wszystkie nowe modele T8 zyskają baterię o pojemności 18,8 kWh. Do tej pory akumulator oferował zaledwie 11,6 kWh pojemności. Co to oznacza? Przede wszystkim znacznie większy zasięg.

Volvo XC60 T8 2023

Wstępne estymacje zakładają możliwość przejechania od 55 do 66 kilometrów na jednym ładowaniu. Teoretycznie wartości z siódemką z przodu też będą do osiągnięcia. Kluczem do sukcesu jest lekkość stopy kierowcy.

A to nie koniec nowości, gdyż Volvo XC60 T8 2023 oraz inne modele z tym oznaczeniem oferują znacznie wyższą moc. Sama jednostka elektryczna zapewnia aż 145 KM, co oznacza 57 dodatkowych koni mechanicznych pod prawą nogą.

Łącznie do dyspozycji dostajemy 461 KM i aż 708 Nm momentu obrotowego. Tym samym są to najmocniejsze w historii warianty Volvo.

Volvo XC60 T8 i S90 T8 posiadają też przydatną funkcję

W tych modelach debiutuje znana z elektrycznego XC40 i C40 funkcja One Pedal Driving. Krótko mówiąc - system rekuperacji zastępuje tutaj klasyczny hamulec w codziennym użytkowaniu. Oznacza to możliwość sprawniejszego odzyskiwania energii, co przełoży się na większy zasięg.

Volvo XC60 T8 2023

Ale to nie wszystko. Sama jednostka T8, czyli dwulitrowa turbobenzyna, również przeszła szereg modyfikacji. Ich celem było obniżenie zapotrzebowania na paliwo przy jeździe bez wsparcia silnika elektrycznego. Tym samym nawet przy rozładowanej baterii dostajemy ekonomiczniejsze auto.

Póki co jest tylko jeden haczyk

Volvo XC60 T8 2023 oraz inne topowe modele dostają taki wariant w USA - przynajmniej na tę chwilę. Mamy jednak potwierdzone informacje ze źródeł powiązanych z polskim przedstawicielstwem, które potwierdzają debiut takich wariantów i u nas.

Volvo XC60 T8 2023

Warto jednak pamiętać, że nasz sprint do setki może i będzie szybki, ale prędkość maksymalna to wciąż 180 km/h. Tutaj Volvo jest wierne swoim postanowieniom.