Nowa Honda HR-V - z jakimi autami konkurować będzie japońska nowość?

Nowa Honda HR-V już niebawem trafi do salonów. Japoński SUV to nie tylko nowa koncepcja wizualna - model ten ma teraz konkurować z nieco innymi samochodami.

Nowa Honda HR-V to spore zaskoczenie i duża niespodzianka. W ślad za pokazanym w ubiegłym roku konceptem od razu poszła produkcyjna wersja. Co więcej, odzwierciedla ona wygląd prototypu w bardzo dużym stopniu. Japończycy postawili na dynamiczną i jednocześnie minimalistyczną stylistykę nadwozia, dużo bardziej wyrafinowaną i dopracowaną względem poprzednika. Tym samym samochód celuje też w inną grupę odbiorców. Oznacza to także, że nowa Honda bierze na celownik nowych konkurentów.

Honda HR-V 2022 - więcej przestrzeni

Kluczowym elementem przy projektowaniu nowego wcielenia modelu HR-V było zapewnienie odpowiednio przestronnego i praktycznego wnętrza. Japońska marka wykorzystała tutaj doświadczenie z innych modeli, w tym głównie z Jazza. Przesunięcie zbiornika paliwa na środek samochodu i zwiększenie wymiarów zewnętrzych wpłynęło na uzyskanie dodatkowej przestrzeni z przodu, z tyłu i na bagaże.

Nowy design także zwraca uwagę - głównie za sprawą dość ciekawego podejścia do detali. HR-V zbliża się do segmentu kompaktowych crossoverów, a tym samym do potencjalnie największego rywala - Toyoty C-HR. Postawienie na nieco bardziej charakterne linie nie jest więc przypadkiem.

Honda HR-V

Z jakimi autami konkurować będzie nowa Honda? Przede wszystkim są to crossovery plasujące się na pograniczu segmentu C i B. Poza Toyotą C-HR mowa tutaj o Hyundaiu Konie czy na przykład o Audi Q2. Najwięcej wspólnych cech znajdziemy jednak z dalekowschodnimi autami.

Kluczowy jest tutaj bowiem napęd hybrydowy, który obok stylistyki jest kolejną nowością Hondy. O nim jednak zbyt wiele nie wiemy - będzie to konstrukcja przeniesiona z modelu Jazz, lub mocniejsze wydanie z Hondy CR-V. Szczegóły dotyczące wymiarów i danych technicznych poznamy bliżej premiery rynkowej, która będzie miała miejsce pod koniec bieżącego roku.

Honda HR-V Honda HR-V e:HEV 2021

To ważny rok dla Hondy

Obok nowej generacji modelu HR-V na rynek trafi także kolejny Civic. To będzie już jedenaste wydanie popularnego kompaktowego modelu. Tym razem stylistyka będzie bardziej stonowana, a pod maską znajdziemy zelektryfikowane jednostki napędowe - w tym właśnie wariant stricte hybrydowy. Coraz większa liczba zdjęć niezamaskowanego egzemplarza sugeruje, że premiera tego modelu to kwestia najbliższych tygodni.