Honda Integra powróciła. I powróci jeszcze raz, jako inne auto

Honda Integra powraca na rynek w tym roku - i to dwa razy. Pierwsze wcielenie właśnie zadebiutowało w... Chinach. Co to za auto?

Nowa Honda Civic jest bardzo dystyngowanym autem. Może nawet za bardzo - czy jesteście w stanie przypomnieć sobie jej wygląd? No właśnie, to jeden z tych samochodów, o których od razu się zapomina. Tymczasem Honda Integra, czyli chińskie wcielenie Civica, ma w sobie więcej charakteru. Nie można było tak od razu?

Honda Integra to Civic dla Chin

Każdy rynek rządzi się swoimi własnymi prawami. Jedni potrzebują SUV-ów, inni sedanów. W Chinach natomiast sprzedaje się wszystko. Tutaj niemal każdy segment ma wzięcie, może poza klasycznymi kombi. Honda postanowiła więc zyskać przewagę tworząc model przygotowany z myślą o tym rynku.

Honda Integra to mocno zmodyfikowany Civic. Różnice są jednak widoczne gołym okiem. Na przykład front zyskał dużo bardziej agresywną stylistykę. Dynamiczniejsze linie widoczne są także z tyłu, gdzie postawiono na ostrzej zarysowane światła i wyraźniej uwydatnioną linię bagażnika.

Honda Integra

Nowa Integra produkowana będzie w zakładzie w Wuhan, stworzonym w ramach spółki joint-venture z Guangqi. Standardowo auto zyska bardzo bogate wyposażenie. Na pokładzie znajdziemy między innymi światła LED MATRIX, nowoczesne systemy bezpieczeństwa, zaawansowane multimedia i wiele innych dodatków.

Honda Integra

Chińczycy dostaną też jednostkę turbo

Pod maską tego auta znajdzie się silnik 1.5 Turbo, oferujący 180 KM i 240 Nm momentu obrotowego. Moc trafia tutaj na przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej, lub dzięki opcjonalnej skrzyni CVT.

To nie jedyna Integra, którą poznamy w tym roku

Kilka dni temu zapowiedź Acury Integry pojawiła się w internecie. Będzie to jednak zupełnie inne auto, bazujące najprawdopodobniej na jednym z nowych modeli tej marki. W tym przypadku postawiono na nadwozie typu "czterodrzwiowe coupe", które ma przyciągnąć do marki nowych młodszych klientów.

Szczegółowe informacje nie są jednak jeszcze znane - premiera tego auta odbędzie się dopiero za kilka tygodni. Możemy być jednak pewni, że Acura Integra nie dotrze do Europy ze znaczkiem Hondy. Gama tej japońskiej marki na Starym Kontynencie jest konsekwentnie ograniczana, a obecnie kluczowymi produktami jest e, Jazz, HR-V i Civic, zaś dołączy do nich jeszcze CR-V.