Honda rozszerzy ofertę Civica Type R

Już niebawem do znanego nam nowego Civica Type R dołączą dwie kolejne odmiany noszące tę nazwę. Jak w ofercie jednego modelu zmieścić trzy różne sportowe odmiany tego samego auta? Honda ma na to sposób.

To, co jest pewne, to “naga” odmiana Type R’a, która pozbawiona będzie pewnych komfortowych dodatków. Jej celem jest zaoferowanie możliwie najlepszych właściwości jezdnych za mniejsze pieniądze. Zadebiutuje ona na początku przyszłego roku. Wiadomo, że może być tańsza od standardowego Civica nawet o kilka tysięcy dolarów (w USA) - w Polsce mogą to być kwoty nawet do 10-15 tysięcy, o ile “nagi” Civic trafi do Europy.

Kolejnym rozważanym, choć jeszcze nie potwierdzonym wariantem jest topowa odmiana Civica Type R - z jeszcze mocniejszym silnikiem oraz napędem na cztery koła. Honda bardzo chce ugryźć kawałek tortu, który w tej chwili pozostaje w rękach Forda (Focus RS), Mercedesa (A45 AMG), Volkswagena (Golf R) oraz częściowo BMW (140i xDrive). Nie wiadomo jednak, czy projekt ten dostanie zielone światło - wszystko wskazuje jednak na to, że Honda nie chce odpuścić rywalizacji z czteronapędowymi konkurentami.

Kilka dni temu Honda opublikowała też oficjalny polski cennik Civica Type R. Możecie się z nim zapoznać w tym artykule.